
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło nowy konkurs Techmatstrateg, którego uczestnicy będą mieli szansę opracowania nowych technologii materiałowych. Inicjatywa stanowi część szerszego projektu, którego celem jest dostosowanie polskiej gospodarki do standardu czwartej rewolucji przemysłowej.
Rząd ma nadzieję, że w ramach Techmatstrateg dojdzie do komercjalizacji innowacyjnych materiałów konstrukcyjnych, które cechować się będą dużą wytrzymałością i trwałością, a ich użytkowanie nie będzie miało złego wpływu na środowisko.
Budżet całego programu wynosi 500 milionów złotych i będzie realizowany w latach 2016-2021. W jego ramach oprócz konkursu Techmatstrateg, na który przewidziano 150 milionów złotych, zorganizowane zostaną jeszcze dwa oddzielne przedsięwzięcia.
Wnioski do udziału w pierwszym z nich można przesyłać do 15 września. Zainteresowani naukowcy mogą zgłaszać nowe technologie materiałów konstrukcyjnych, fotonicznych i nanoelektronicznych, bezodpadowe technologie materiałowe, a także biodegradowalne materiały inżynierskie.
O dofinansowanie projektów mogą zabiegać konsorcja naukowe złożone z minimum trzech podmiotów. Wśród ich członków koniecznie muszą znaleźć się zarówno naukowcy, jak i przedsiębiorcy. Na wspomagane finansowo prace badawczo-rozwojowe konsorcja będą miały 36 miesięcy.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- pap

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Na co zwracać uwagę, wybierając stal jakościową?
Na co zwracać uwagę, wybierając stal jakościową? Jakie rodzaje stali jakościowych można znaleźć aktualnie na rynku? Gdzie stosuje się stal...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-