
Brytyjski projekt badawczy, któremu lideruje GKN Aerospace zakłada stworzenie taniej i wydajnej metody addytywnego wytwarzania wykorzystującego do produkcji proszki tytanu. Prace mają się skupić na tworzeniu elementów na bazie kratownic.
Dotychczas badania nad addytywnym wytwarzaniem koncentrowały się głównie nad udoskonalaniem technologii. Brytyjczycy chcą podejść do rozwoju w inny sposób, opracowując wielkoseryjną metodą produkcji, która pozwoli na istotny przełom w zakresie obniżenia kosztów produkcji i zwiększenia powtarzalności wykonywanych elementów. Najlepszą drogą do tego celu jest szeroko zakrojone partnerstwo przemysłowe.
Partnerami GKN Aersopace będą UK Phoenix Scientific Industries, Metalysis oraz University of Leeds. Aerospace Technology Institute zainwestuje w badania 1,5 miliona funtów. Stanowi to prawie połowę budżetu, który wynosi 3,1 miliona funtów.
Obecnie większość obrabianego na świecie tytanu przetwarzane jest z pomocą procesu Krolla. Jest to drogi i energochłonny proces technologiczny, który liczy sobie już ponad 80 lat.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
W Lidzbarku Warmińskim powstanie Ciepłownia Przyszłości
Pod koniec 2023 roku 90 proc. energii w systemie ciepłowniczym na osiedlu Astronomów w Lidzbarku Warmińskim będzie pochodzić z odnawialnych źródeł...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-