
Niemiecka firma Trumpf oraz włoska Sisma utworzyły spółkę joint venture w celu zintensyfikowania prac nad technologiami addytywnego wytwarzania. Nowoutworzona spółka, Trumpf Sisma S.r.l., z siedzibą w Piovene Rocchette we Włoszech jest współwłasnością w stosunku 55-45% pomiędzy Trumpf i Sisma. Dzięki temu przedsięwzięciu, partnerzy planują wspólnie rozwijać najnowszej generacji systemy produkcyjne oparte na druku 3D elementów metalowych.
Przedsięwzięcie ma na celu opracowanie modelu produkcyjnego z addytywnym wytwarzaniem w głównej roli, nie poprzestając na wykorzystaniu go wyłącznie do prototypowania. Dr Piotr Leibinger, szef działu Technik Laserowych w Trumpf, powiedział: „ Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń skierowanych stricte do prototypowania. W przyszłości, jednak najważniejszym kryterium oceny technologii druku 3D, będzie czy w oparciu o nią będzie można tworzyć niezależne linie produkcyjne."
Obaj partnerzy mają przeszłość związaną z addytywnym wytwarzaniem. Trumpf wszedł do sektora addytywnego wytwarzania jako pionier w 2000 roku. Jego TrumaForm według firmy zbytnio wyprzedzał swój czas i nie przyjął się na dość młodym rynku. Jednak na początku tego roku, Trumpf postanowił ponownie na niego wkroczyć, korzystając z wyników wcześniejszych prac rozwojowych, jak również z jego rosnącego doświadczenia w dziedzinie technik laserowych. Sisma kilka lat temu, z kolei opracowała urządzenie do wytwarzania laserowych spieków laserowych. Obecnie działa w przemysłach związanych z biżuterią, modą, protetyką dentystyczną oraz w sektorze wytwarzania.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Urządzenia Print&Apply dla integratorów systemów automatyki
Print&Apply: jak te urządzenia mogą się przysłużyć integratorom systemów automatyki? Możliwość znakowania i śledzenia wyrobów w całym łańcuchu...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-