Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-07-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-07-08
Urodziny Delcama
Urodziny Delcama

Delcam gościł ostatnio w swojej siedzibie firmy partnerskie z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Ze strony firmy udział w nich wzięło około 150 inżynierów – głównie zajmujących się dystrybucją oraz doradztwem technicznym. Spotkanie zbiegło się z 40. rocznicą pierwszej publicznej prezentacji technologii CAD/CAM na wystawie obrabiarek, która odbyła się w Londynie w czerwcu 1972 roku.

Prezentacja została zorganizowana przez nieżyjącego już Donalda Welbourna, który przewodniczył grupie prowadzącej badania nad komputerowym wspomaganiem produkcji na Wydziale Inżynierii Uniwersytetu Cambridge. Zafascynował się tą technologią już 7 lat wcześniej. W 1972 roku, Wydział ten był w stanie rozszerzyć możliwości wspomagania dwóch dostępnych na uczelni obrabiarek trójosiowych z samego CAD na CAM. Jedna z tych maszyn, frezarka Hayes, została wystawiona na tamtejszych targach.

Komercjalizacja technologii w Cambridge rozpoczęła się w 1974 roku, zaraz po tym jak Delta Group założyła spółkę zależną zajmującą się dostarczaniem oraz doradztwem CAD/CAM. Delta Group wyewoluowało potem do niezależnej jednostki Delcam w 1989 roku.

Odtąd Delcam zadomowił się na rynku CAM jako wiodący dostawca specjalistycznego oprogramowania do wspomagania wytwarzania oraz usług związanych z projektowaniem, która miała największą grupę R&D na świecie. W siedzibie Birmingham zatrudnionych jest około 250 pracowników, a spółka ma ponad 300 oddziałów na całym świecie.

Obecnie oprogramowanie Delcam wykorzystywane jest przez ponad 39 000 organizacji w ponad 90 krajach. Są to zarówno klienci z korporacji wielonarodowych, jak i niezależni projektanci, wytwórcy narzędzi i podwykonawcy. Wszyscy z nich pochodzą z różnych branż, w tym przemysłu lotniczego, sprzętu AGD, obuwia, opieki zdrowotnej, sportów motorowych, przemysłu opakowań, zabawek, sprzętu sportowego, jubilerstwa oraz znakowania.

Delcam jest również wiodącym dostawcą systemów CAD/CAM dla przemysłu obuwniczego (oprogramowanie CRISPIN). Pozwalają one na zintegrowane projektowanie oraz wytwarzanie całego buta. Niedawno firma wprowadziła dedykowane oprogramowania dla branży medycznej, szczególnie do zastosowania w dziedzinie protetyki.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
onlineamd
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także