
Volkswagen jawi się jako wiodący producent motoryzacyjny, który czerpie w codziennej pracy z technologii addytywnego wytwarzania. To fabryka w Wolfsburgu po raz pierwszy zastosowała w produkcji seryjnej trójwymiarowe drukarki.
Prezes zarządu Volkswagen AG, profesor Martin Winterkorn podkreśla, że tego typu maszyny wytwarzają z metalu coraz więcej elementów wykorzystywanych w konstrukcjach nowoczesnych pojazdów. Podczas wizyty w dziale produkcji, w swojej macierzystej fabryce, Winterkorn zadeklarował chęć inwestycji w wykorzystanie nowych technologii addytywnego wytwarzania. Chce w ten sposób umocnić się na pozycji lidera wśród branży motoryzacyjnej w tej dziedzinie.
W Wolfsburgu dzięki technologii DMLS z metalowego proszku tworzone są skomplikowane detale, a nawet ich zespoły. Jednym z nich jest system przeznaczony do odblokowania pokrywy silnika. Wytwarzanie w druku bezpośrednim pozwala niemieckiemu producentowi skrócić czas produkcji i ograniczyć zużycie materiału.
W przyszłości Volkswagen ma zamiar rozbudować możliwości lokalnego warsztatu, pozwalając na wytwarzanie krótkoseryjnych detali - na zamówienie klienta. W normalnym trybie produkcyjnym, taka inicjatywa byłaby niezwykle kosztowna.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- elektroonline

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-