Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-03-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-28
Wzmocnione komputery przemysłowe – idealne dla wymagających zastosowań
Wzmocnione komputery przemysłowe – idealne dla wymagających zastosowań

Tam, gdzie zwykły komputer nie może zapewnić wymaganej niezawodności działania, stosuje się wzmocnione komputery przemysłowe.

Zwykłe komputery PC przeznaczone są do używania w określonych warunkach – nie mogą być wystawione na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, ponieważ łatwo ulegają uszkodzeniu. Właśnie dlatego w tych miejscach, w których warunki nie są sprzyjające, stosuje się komputery przemysłowe.

Czym dokładnie są komputery przemysłowe? Jak różnią się od zwykłych komputerów PC? Jakie są główne rodzaje komputerów przemysłowych? W końcu, gdzie można je zamówić?

 

Czym są komputery przemysłowe?

Komputer przemysłowy jest urządzeniem, które najczęściej przeznaczone jest do pracy 24/7, czyli 24 godziny na dobę w warunkach przemysłowych.

Dzięki specjalnej konstrukcji komputery te są w stanie zapewnić niezawodne działanie nawet wtedy, gdy pracują w niekorzystnych warunkach, które spotykane są często w obiektach przemysłowych.

 

Komputery przemysłowe mogą być stosowane przy niesprzyjających warunkach:

  • duże zapylenie
  • wysokie i niskie temperatury
  • duże wahania temperatur
  • zmienna wilgotność
  • występowanie wibracji
  • występowanie zakłóceń elektromagnetycznych

 

Zatem wtedy, gdy występują powyższe zagrożenia, komputer przemysłowy jest najlepszym wyborem – dzięki niemu można realizować zadania jeszcze efektywniej, bez obawy o usterki.

 

Komputer przemysłowy a zwykły komputer PC

Konstrukcja komputera przemysłowego różni się od standardowego komputera PC. Przede wszystkim mają one całkowicie inny wygląd z zewnątrz, ale również różnią się one zastosowanymi podzespołami.

Profesjonalne komputery przemysłowe, które są określane mianem IPC, posiadają wzmocnione konstrukcje i mogą być wyposażone w obudowę lub mogą jej nie posiadać. Obudowy takich komputerów nie dopuszczają do przedostawania się do wnętrza wilgoci, pyłów, a także innych szkodliwych czynników.

Komputery te mogą mieć różne przekątne ekranów, a także mogą być wyposażone w praktyczne ekrany dotykowe dla łatwiejszej obsługi. Wybrane modele, na przykład firmy ASEM, można wyposażyć w dodatkowe przyciski, uchwyty, interfejsy.

 

Najczęściej stosowane komputery przemysłowe:

  • komputery modułowe (COM – Computer On Module) – umożliwiają przygotowanie gotowej platformy, która może być także modernizowana przez zmiany w podzespołach, co pozwala na zmniejszenie kosztów przy koniecznych rozbudowach
  • komputery jednopłytkowe (SBC – Single Board Computer) – komputery przemysłowe w wersji mini, które stosują mikrokontrolery jednoukładowe, stosowane do rozwiązań wbudowanych
  • komputery w obudowie – stanowią zintegrowane systemy, które umieszczone są w szczelnych i wytrzymałych obudowach, wymagają wyłącznie podłączenia zasilania i wyprowadzeń
  • komputery panelowe (HMI – Human Machine Interface) – stosowane do sterowania procesami oraz do estetycznej prezentacji danych na czytelnych ekranach

 

Komputery przemysłowe oferowane są zarówno jako wolnostojące, jak również jako przeznaczone do montażu w szafach rack oraz w innych przeznaczonych dla nich miejscach. Urządzenia te mogą być wyposażone również w uchwyty w standardzie VESA.

 

Gdzie można zamówić komputery przemysłowe?

Aktualnie komputery przemysłowe używane są w wielu różnych zakładach. Dostawą tego rodzaju wyposażenia zajmują się wyspecjalizowane firmy, które oferują produkty renomowanych marek, a także mogą wykonać komputery na indywidualne zamówienie.

Jednym z uznanych dostawców komputerów przemysłowych jest firma Sabur, która specjalizuje się w sprzedaży rozwiązań dla automatyki. W jej ofercie dostępne są komputery przemysłowe panelowe, w tym także do montażu na ramieniu i do podwieszenia, komputery do zabudowy w szafach rack, komputery box, w tym komputery przemysłowe bezwentylatorowe. Sabur dostarcza przede wszystkim komputery marek ASEM i ESA.

Więcej informacji o ofercie firmy można znaleźć na jej stronie internetowej: https://www.sabur.com.pl/kategoria-produktu/komputery-i-monitory-przemyslowe/.

Zatem wtedy, gdy ważne jest czytelne prezentowanie danych procesów oraz łatwiejsze zarządzanie procesami w niesprzyjających warunkach, najlepszym rozwiązaniem są nowoczesne komputery przemysłowe, które można zakupić w wielu wariantach do wyboru.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
sabur.com.pl

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.