Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-09-06
Modułowy system do bezpośredniego mocowania detali w szerokim zakresie zastosowań.

SCHUNK upraszcza procesy produkcyjne w przypadku wytwarzania małych partii i pojedynczych elementów

Nowoczesne aplikacje obróbki skrawaniem muszą sprostać stale rosnącym wymaganiom, co do jakości i dokładności przedmiotów obrabianych, a jednocześnie redukcji kosztów i zwiększenia wydajności procesów obróbczych. Precyzyjna obróbka, to z jednej strony narzędzie i jego dokładne, solidne i powtarzalne mocowanie, a z drugiej mocowanie detalu w przestrzeni obróbczej, które także musi być precyzyjne i stabilne, a dodatkowo szybkie i możliwie proste i elastyczne.

Dzięki modułowym systemom bezpośredniego mocowania detali, firma SCHUNK upraszcza procesy produkcyjne w przypadku wytwarzania małych partii i pojedynczych elementów. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań, mocowanie bezpośrednie nie posiada konturów zakłócających jak szczęki lub elementy mocujące i umożliwia obróbkę z pięciu stron przy doskonałej dostępności. Swobodnie uformowane części i inne elementy mogą być bezpośrednio zamocowane na stole maszyny w kilka sekund bez ingerencji w kontury dzięki wierzom mocującym o modułowej strukturze. W zależności od wymagań aplikacji, lider kompetencji w dziedzinie systemów chwytakowych i technologii mocowań oferuje uruchamianą pneumatycznie serię VERO-S WDP-5X oraz uruchamianą ręcznie serię VERO-S WDM-5X.

Szybkie, proste, obsługiwane ręcznie

Aktywowana manualnie seria VERO-S WDM-5X zapewnia pewność mocowania, wiarygodną symulację oraz bezkolizyjną i wysoce wydajną obróbkę z pięciu stron za pomocą podstawowych i dodatkowych modułów. Moduły mocujące są uruchamiane za pomocą klucza imbusowego bez użycia jakichkolwiek mediów i niezależnie od urządzeń peryferyjnych maszyny.

przykład mocowania_2 VERO-S WDM.jpg

 

Regulowana wysokość mocowania detalu –

elementy modułowe można dowolnie łączyć, dzięki czemu różnorodne detale mogą być zamocowane i obrabiane przy optymalnej dostępności.

 

 

 

przykład mocowania VERO-S WDM.jpg

 

Idealny do obróbki 5-stronnej-

W razie potrzeby przedmioty obrabiane mogą być podniesione ze stołu maszyny, aby ułatwić dostęp do detalu z 5 stron.

 

 

 

 

przykład mocowania_1 VERO-S WDM.jpg

 

Doskonały do otworów przelotowych-

Dzięki zastosowaniu słupków mocujących, przy odpowiednim rozmieszczeniu, otwory mogą być wiercone dowolnie w całym detalu.

 

 Jeden obrót śruby dociskowej wystarcza, by pewnie połączyć moduły mocujące – zarówno razem,

Poszczególne moduły mocujące z serii VERO-S WDM-5X można błyskawicznie łączyć za pomocą klucza imbusowego, tworząc kolumny mocujące o określonej wysokości.
Poszczególne moduły mocujące z serii VERO-S WDM-5X można błyskawicznie łączyć za pomocą klucza imbusowego, tworząc kolumny mocujące o określonej wysokości.

jak i z odpowiednimi modułami podstawowymi. Moduły mocowania, niewymagające do działania sprężonego powietrza, mogą być użytkowane niezależnie od układu pneumatycznego, np. w zewnętrznych stacjach narzędziowych lub w szerokiej gamie maszyn. Mogą być one łączone z niemal wszystkimi typami stołów maszynowych za pomocą elastycznych systemów montażu. Kluczowymi elementami serii są moduły podstawowe dostępne w wysokościach 75, 125, 150 i 175 mm, które można łączyć wykorzystując moduły dodatkowe oferowane w wysokościach 75, 100 lub 125 mm. Ponadto asortyment obejmuje szeroką gamę różnych sworzni mocujących, które można stosować w zależności od rozmiaru i kształtu danego detalu. Rozmaite adaptery redukcyjne umożliwiają obróbkę z pięciu stron, eliminując przy tym kontury kolizyjne. Dzięki adapterom do regulacji wysokości możliwe jest także łatwe i szybkie mocowanie powierzchni o nieregularnym kształcie, co sprawia, że seria VERO-S WDM-5x stanowi rozwiązanie odpowiednie do mocowania detali o dowolnej geometrii. 

  

Rozwiązanie alternatywne uruchamiane pneumatycznie

Uruchamiana pneumatycznie seria VERO-S WDP-5X, to rozwiązanie skierowane do osób poszukujących większej wygody. Poszczególne moduły można szybko i łatwo połączyć ze sobą dzięki mechanizmowi blokującemu. Bez względu na wysokość kolumn mocujących moduły bezpośredniego mocowania detalu są zaopatrywane w sprężone powietrze z modułu podstawowego, za pośrednictwem opatentowanego przepustu podawania mediów i zabezpieczane za pomocą połączenia wciskowego lub połączenia kształtowego o sile docisku do 25 000 N (z momentem zadziałania równym 50 Nm). Zintegrowana funkcja docisku zapewnia maksymalną siłę trzymającą i tym samym doskonałą stabilność. Mocowanie detalu (kształtowe i samoblokujące) następuje sprężynowo bez zużycia energii. Detale pozostają bezpiecznie zamocowane nawet przy nagłym spadku ciśnienia w układzie.

VERO-S WDP- przekrój.jpg

1. Moduł podstawowy VERO-S WDP-5X
Zapewnia sztywne połączenie ze stołem maszyny
2. Połączenia pneumatyczne w module podstawowym
Eliminuje potrzebę uciążliwych kabli na obrabianym przedmiocie
3. Blokowanie napędu
Do ekstremalnie wysokich sił rozciągających
4.Transfer mediów przez moduły układające
Do sterowania modułem bezpośredniego mocowania
5. moduł układania WDS 99-50
Do elastycznej konfiguracji słupków mocujących
6. Moduł układania WDS 99-30
Do elastycznej konfiguracji słupków mocujących
7. Moduł zaciskowy WDN 99-70
Do bezpośredniego połączenia z detalem


Niezależnie od sposobu aktywowania, modułowe systemy mocowania bezpośredniego firmy SCHUNK, zapewniają wysoką elastyczność mocowania detali o zróżnicowanej geometrii,
zapewniając swobodny dostęp do pięciostronnej obróbki. Wysoka powtarzalność mocowania,
dzięki sworzniom centrującym, prosta i szybka obsługa, dzięki inteligentnym połączeniom zaciskowym między modułami oraz wysokie siły mocowania pozwalają na optymalne wykorzystanie wydajności maszyny, a tym samym zwiąkszenie wydajności procesu i jego niezawodności.

Wspólne sterowanie za pomocą pneumatycznej skrzynki przyłączeniowej. Mocowanie powtarzających się detali w ciągu kilku sekund.
Wspólne sterowanie za pomocą pneumatycznej skrzynki przyłączeniowej. Mocowanie powtarzających się detali w ciągu kilku sekund.

 

Autor:
SCHUNK Intec
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Czytaj także