Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-02-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-29
Czy warto inwestować w używane maszyny stolarskie?
Czy warto inwestować w używane maszyny stolarskie?

Współczesny biznes to ciągły rozwój. Dotyczy to również branży stolarskiej. Czy to oznacza, że wyposażenie do zakładu stolarskiego lub tartaku musi być wyłącznie nowe i cechować się najlepszymi parametrami? Niekoniecznie. Oczywiste jest, że inwestowanie w firmę jest ważne, jednak czasem zakup używanych urządzeń i maszyn jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wybór najnowszego sprzętu. W tym artykule przedstawimy kilka powodów dlaczego warto inwestować w używane maszyny stolarskie.

 

Używane maszyny stolarskie dla nowych zakładów

Nowo powstające zakłady stolarskie potrzebują sprzętu, który pozwoliłby na opłacalne rozwijanie biznesu. Czasem zdarza się, że przedsiębiorcy nie posiadają odpowiednio dużego budżetu na zakup nowego sprzętu. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są maszyny stolarskie używane — można je znaleźć na https://maszyny-stolarskie.com.pl/. Niewątpliwą zaletą urządzeń z drugiej ręki jest już przetestowane działanie. Starsze maszyny są również znane doświadczonym stolarzom, co również może stanowić zaletę. Dzięki temu podjęcie pracy na takim urządzeniu nie wymaga długiego szkolenia i przyzwyczajania się do sposobu jego obsługi. Dobra znajomość maszyny umożliwia też szybkie przyuczenie nowych pracowników. Maszyny stolarskie używane mają też przewagę nad nowymi modelami w aspekcie ich niezawodnej pracy od pierwszego uruchomienia.

 

Solidność i przystępna cena używanych maszyn

Maszyny stolarskie starszego typu w przeważającej części cechują się solidną budową. Konstrukcja wykonana z wytrzymałych materiałów sprawia, że nawet po kilkunastu latach użytkowania urządzenie wygląda jak nowe. W kwestii zalet używanych maszyn stolarskich nie można również zapominać o ich przystępnych cenach. Przykładowo model okleiniarki, grubościówki czy szlifierki, zależnie od stopnia zaawansowania maszyn, może być o kilka, kilkanaście, a nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych tańszy od nowych urządzeń. Wszystko to sprawia, że zakup maszyny stolarskiej do zakładu przemysłowego, który nie dysponuje dużym budżetem jest naprawdę opłacalny.

Odpowiadając na tytułowe pytanie - tak, zakup używanych maszyn stolarskich jest opłacalny. Warto jednak wybierać sprawdzonych dostawców, którzy oferują urządzenia ze wszystkimi dokumentami potwierdzającymi serwisowanie, a także faktyczną ilość przepracowanych roboczogodzin. Należy również wspomnieć, że używane maszyny stolarskie można kupić przez internet, co w znacznym stopniu skraca czas poszukiwania i kontaktowania się z dystrybutorami tego rodzaju sprzętu.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
maszyny-stolarskie.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.