
Zazwyczaj, gdy myślimy o druku 3D, jako materiał, z którego powstaje przedmiot wyobrażamy sobie stopione tworzywo sztuczne lub żywicę. Ostatnim, który przyszedłby nam na myśl jest drewno. Niemniej jednak, nowa technologia pozwala jej użytkownikom na tworzenie drewnianych elementów w 3D. Oczywiście należy nieco przedefiniować przymiotnik „drewniany".
Znany pod nazwą LAYWOO-D3 materiał został stworzony przez wynalazcę Kai Parthy. Składa się on w 40% z włókien odzyskanych z drewna – resztą stanowi spoiwo polimerowe. Podobnie jak inne materiały do druku, dostępny jest w szpulach podawanych do drukarki, gdzie następnie jest topiony i tłoczony.
Przedmioty wykonane z tego materiału nie wypaczają się, mogą być malowane, rozdrabniane w celu ponownego użycia oraz cięte podobnie jak drewno. W zależności od temperatury otoczenia, będzie się również zmieniał odcień materiału. W ten sposób użytkownik może, np. symulować proces wzrostu pierścieni drzewnych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- gizmag

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Taśmy termotransferowe: komu i do czego mogą się przydać?
Taśmy termotransferowe to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w drukowaniu oznaczeń. Znajdziemy je w biurach, halach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-