Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-12-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-12-22
Drukowane dekoracje na choince GE
Drukowane dekoracje na choince GE
Drukowane dekoracje na choince GE
Podziel się zdjęciem wydrukowanej w 3D świątecznej ozdoby o tematyce naukowej na stronie www.facebook.com/edisonsdesk.

Naukowcy z GE Global Research znów wprowadzają nas w świąteczny nastrój. Najpierw przeprojektowali sanie św. Mikołaja oraz stworzyli projekt koncepcyjny fabryki zabawek. Teraz badacze zaprzęgają do pracy technologię wytwarzania 3D, aby udekorować świąteczne drzewko przy udziale generacyjnych metod drukowania.

Druk 3D zapewnia GE swobodę w tworzeniu produktu oraz zmniejsza koszty i wykorzystanie materiału. Sam proces krok po kroku pokazany jest na youtube’owym kanale GE.



“Techniki druku 3D pozwalają tworzyć piękne ozdoby, które byłyby niemożliwe do wykonania z użyciem tradycyjnych metod produkcji. To zaczyna wyglądać trochę jak Boże Narodzenie w 3D”, powiedział Prabhjot Singh, dyrektor laboratorium rapid prototyping GE.

„Ozdoby świąteczne 3D stanowią twórczy sposób prezentacji nowych możliwości w produkcji dodatków. Dzięki temu mogą być to nowe, rewolucyjne konstrukcje. Juan Pablo (bohater wideo) oraz członkowie zespołu dostrzegają ogromny potencjał w wykorzystaniu tych procesów w przekształcaniu i ulepszaniu produktów. Używamy naszych technik w projektowaniu komercyjnych silników lotniczych oraz w medycznych systemach obrazowania.”

GE projektuje misternie zaprojektowane części i komponenty do silników lotniczych z wykorzystaniem tej technologii. Ponadto wspiera w ten sposób rozwój specjalnych sond USG. Członkowie laboratorium są na drodze odkrywania nowych granic, zwiększając atrakcyjność portfolio GE.

Singh powiedział ponadto, że „w 2012 roku laboratorium zwiększy liczbę swoich członków. Dla GE powinien to być aktywny rok. Będziemy organizowali szczyt technologiczny technik generacyjnych, na który przybędą wszyscy interesariusze oraz liderzy branży, a także środowisko akademickie i rządowe. Odbędzie się dyskusja na temat przyszłości tego sposobu produkcji. To dopiero początek, a do wykorzystania mamy ogromny potencjał.”

Naukowcy są otwarci na kontakt. Oprócz facebook’a się z nimi porozumieć za pośrednictwem strony internetwoej projektu edisonsdesk (www.edisonsdesk.com) oraz na twitterze (www.twiter.com/edisonsdesk).

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
marketwatch
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także