
Obradująca 12 grudnia 2016 r. w Warszawskim Domu Technika NOT na posiedzeniu sprawozdawczo-wyborczym Rada Krajowa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, najwyższa władza Federacji skupiającej 40 Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, ponownie wybrała Ewę Mańkiewicz-Cudny na prezesa Zarządu Głównego FSNT-NOT na kadencję 2016 – 2020.
Ewa Mańkiewicz-Cudny absolwentka wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego jest członkiem-założycielem Towarzystwa Kultury Technicznej, będącego od 1996 r. członkiem Federacji SNT NOT. Od 1999 r. pełni funkcję prezesa Towarzystwa.
Od 1990 r. jest redaktor naczelną czasopisma „Przegląd Techniczny", najstarszego polskiego pisma społeczno-technicznego, które w bieżącym, 2016 roku świętowało jubileusz swego 150-lecia (powstało w 1866 r.)
Jest autorką ponad 300 publikacji dotyczących popularyzacji nauki i techniki a także publicystycznych na tematy współczesnej nauki i przemysłu. Wiele energii i działań skierowała na podniesienie prestiżu zawodu inżynierskiego. Za jej szefowania w PT dodano podtytuł Gazeta Inżynierska.
Jest inicjatorką i organizatorką niezwykle prestiżowego w środowisku technicznym liczącego 22 lata plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera.
Współorganizowała trzy kolejne (XXIII w 2002r.; XXIV w 2010 r. i XXV w 2016 r.) Kongresy Techników Polskich oraz organizowała sympozjum „Polacy Razem" dla inżynierów z polonijnych stowarzyszeń technicznych, które przerodziły się w Światowe Zjazdy Inżynierów Polskich (I w 2011r., II w 2013 r. i III – w 2016 r.).
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- FSNT-NOT

Czytaj także
-
150 lat „Przeglądu Technicznego (1866-2016)
Po upadku powstania styczniowego, Polska pogrążyła się w żałobie. Klęska miała wpływ nie tylko na stan ducha, ale także na gospodarkę,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-