
GE Aviation poinformował, że nabył aktywa dwóch firm, Morris Technologies oraz Rapid Quality Manufacturing, które specjalizują się w addytywnym wytwarzaniu kompleksowych elementów między innymi w technologii DMLS oraz SLA. Morris Technologies skupiona jest na projektowaniu produktów oraz ich szybkim wytwarzaniu, natomiast RQM wytwarza elementy przy pomocy bezpośredniego laserowego spiekania metalu.
Nie znamy informacji na temat kosztów zakupu. Firma stwierdziła, że nabycie aktywów pozwala rozszerzyć zakres inżynierii oraz możliwości produkcyjne silników odrzutowych. GE Aviation planuje otwarcie dwóch nowych zakładów w USA w 2013 roku.
Addytywne wytwarzanie obecnie obejmuje produkcję prototypów oraz elementów przy użyciu stopów metali, materiałów kompozytowych, tworzyw sztucznych i żywic. Istnieje szereg procesów, które pozwalają na przekształcenie modelu 3D w fizyczny obiekt, w taki sposób. Morris Technologies używa trzech z nich – DMLS, SLA oraz Polyjet.
GE zauważyło, że elementy wytwarzane przez Morris Technologies tworzą produkty wysokiej jakości. Wydają się lżejsze niż tradycyjne kute detale, ponieważ nie wymagają spawania. Poza tym nie generują tyle odpadów produkcyjnych, co tradycyjne metody.
„Morris Technologies oraz Rapid Quality Manufacturing są częścią naszej inwestycji w nowe technologie wytwarzani.", stwierdził wiceprezes i dyrektor generalny działu Supply Chain GE Aviation, Colleen Athans. „Nasza zdolność do rozwoju procesów wytwarzania jest kluczowa dla przyszłości firmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy współdziałać z takimi specjalistami, jak Morris Technologies oraz Rapid Quality Manufacturing, które dobrze znamy. Obie z nich znajdują się bardzo blisko naszej głównej siedziby."
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- americanmachinist

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szkolenia z obsługi technologii laserowych – dla kogo?
Dla kogo organizuje się szkolenia z obsługi technologii laserowych? Na które szkolenia warto się zapisać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-