Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-10-29   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-29
Gilotyny pneumatyczne - konstrukcja i zastosowanie
gilotyny pneumatyczne
gilotyny pneumatyczne

Do precyzyjnego cięcia elementów w wielu sektorach przemysłu wykorzystywane są gilotyny pneumatyczne. Pozwalają one na uzyskanie bardzo dobrych parametrów cięcia – proces jest szybki, dokładny i bezpieczny. Wymaga nadzoru ze strony operatora, lecz zdecydowanie poprawia komfort jego pracy. Przyjrzyjmy się konstrukcji oraz zastosowaniu tych sprzętów.

 

Praca gilotyny pneumatycznej

Gilotyny pneumatyczne (zob. https://maszyny-stolarskie.com.pl/gilotyny/) pracują wydajnie i bardzo precyzyjnie. Pozwalają na staranne wykończenie krawędzi, aby były one idealnie gładkie, pozbawione zadziorów i gotowe do dalszej obróbki bez szlifowania.

Cięciu można poddawać elementy wykonane z różnych materiałów, w tym również ze stali. Gilotyna do blach ma dużą dźwignię oraz siłę cięcia, która sprosta rozmaitym wymaganiom. Spod specjalnie wyprofilowanego ostrza mogą wychodzić profile płaskie, rurki, paski. Wszystko, co potrzebne do konstrukcji maszyn i podzespołów.

 

Konstrukcja gilotyny pneumatycznej

Maszyny mają spore gabaryty i szerokie spektrum zastosowań. Dlatego są wybierane do wyposażenia profesjonalnych zakładów przemysłowych, jak również przydomowych warsztatów należących do hobbystów. Niektóre z urządzeń mają wbudowane rozwiązania pozwalające na efektywne wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych i dalsze ich obrabianie (cięcie na małe kawałki).

 

Doskonała stabilność pracy

Solidne gilotyny pneumatyczne odznaczają się bardzo dobrą stabilnością. Mają systemy mocowania do podłoża, co sprawia, że nie przemieszczają się swobodnie, lecz pozostają w jednej pozycji przez cały proces cięcia. Operator może przybrać odpowiednią pozycję i umieścić blachę idealnie w otworze, korzystając przy tym z gumowego uchwytu o właściwościach antypoślizgowych. Masywna konstrukcja jest odporna na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne – nie koroduje i nie traci właściwości pod wpływem smarów, temperatury lub innych szkodliwych czynników.

Dla uzyskania jeszcze lepszych parametrów producenci wyposażają sprzęt w ograniczniki długości cięcia, a także przymiary kąta prostego. Stoły często mają opcję regulacji (kąt nachylenia) lub rozszerzenia (większe pole robocze). Z łatwością dopasowują się do warunków panujących w Twoim warsztacie.

Chcesz kupić gilotynę do swojego zakładu? Cięcie blach przy jej pomocy będzie jeszcze dokładniejsze, szybsze i bardziej efektywne. Nie musisz jednak decydować się na inwestycję w nowy sprzęt. Wybierając maszynę używaną, sporo zaoszczędzisz. Postaw na współpracę ze sprzedawcą, który prowadzi profesjonalny sprzęt i oferuje duży wybór sprawdzonych produktów ręcznych oraz automatycznych.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
maszyny-stolarskie.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także