
Firma badawczo-rozwojowa zajmująca się drukiem 3D, MX3D wpadła na niezwykły pomysł. Postanowili wykorzystać zautomatyzowane roboty przemysłowe do budowy mostu z pomocą technologii druku 3D. To co sprawia, że idea jest jeszcze bardziej interesująca, to fakt iż roboty wykorzystają budowaną przez siebie konstrukcję jako prowadnice.
Budowa mostu nie jest jedynie egzemplifikacją granicy stosowalności technologii. To krok w kierunku zrewolucjonizowania dzisiejszego budownictwa i próba zapewnienia bezpieczeństwa i życia wielu pracownikom, wykonującym tego typu budowle.
- To, co wyróżnia naszą technologię w szerokim gronie metod addytywnego wytwarzania to fakt, że nie ograniczamy się do tradycyjnej przestrzeni roboczej - powiedział Tim Geurtjens, CTO w MX3D - Dzięki wykorzystaniu sześcioosiowych manipulatorów projektanci mostu mogą bowiem puścić wodzę fantazji.
Roboty, tworząc most ze stali, będą przed jej spajaniem podgrzewać surowiec to temperatury ok. 1500 stopni Celsjusza. W wyniku tego zabiegu most będzie silny i wytrzymały. Według firmy postępy prac będzie można obserwować we wrześniu, jednak dokładna lokalizacja mostu nie jest jeszcze potwierdzona.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3dprint

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Prasa krawędziowa – czym kierować się przy jej wyborze?
Zakup prasy krawędziowej to poważna inwestycja. Dlatego też zanim zostanie podjęta finalna decyzja, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kluczowych...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-