Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-09-02   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02
Jaką szlifierkę warto wybrać?
Jaką szlifierkę warto wybrać?

Szlifierka jest użytecznym narzędziem. Cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Służy do precyzyjnej obróbki różnych materiałów. Nadaje przedmiotom ostateczny kształt. Wygładza całą powierzchnię. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, kupując taki sprzęt.

 

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa to wszechstronne narzędzie. Poradzi sobie doskonale z różnymi materiałami. Wykorzystywana jest przede wszystkim do cięcia, szlifowania i polerowania. Taka szlifierka do metalu może być również użyta do betonu i ceramiki. Przyda się w różnych pracach remontowych. Można ją wykorzystać zarówno do dużych i twardych powierzchni, jak i do niewielkich elementów.

Wybierając szlifierkę kątową, zwróć przede wszystkim uwagę na jej moc. Pamiętaj, że im twardsze materiały ma obrabiać, tym większa musi być jej moc. Do większości prac domowych spokojnie wystarczy urządzenie o mocy 600-1000 W. W ofercie znajdziemy też szlifierki o mocy przekraczającej 2000 W. Dlatego zastanów się, gdzie chcesz dokładnie ją wykorzystać.

Biorąc pod uwagę sposób zasilania, urządzenia można podzielić na akumulatorowe i elektryczne. Jeśli szukasz poręcznego sprzętu, zdecyduj się na raczej na akumulatorowe zasilanie. Wtedy nie musisz martwić się o kabel. Taki model jest bardziej funkcjonalny.

Zwróć też uwagę na odpowiednie tarcze. Jej średnica ma duży wpływ na osiągane rezultaty. Jeśli kupujesz szlifierkę na budowę lub do warsztatu, poszukaj tarczy o średnicy 180 lub 230 mm. Natomiast do wykonania mało skomplikowanych prac warsztatowych, budowlanych i domowych, wystarczy taka o średnicy 125 lub 115 mm. Przy okazji zobacz również grubość tarczy (1-5 mm). Przeczytaj, jakie ma zastosowanie. Inna tarcza nadaje się do cięcia metalu, a inną do betonu, czy materiału budowlanego.

Szlifierka oscylacyjna

Wybierając taki rodzaj szlifierki, zwróć koniecznie uwagę na jej opcję rozbudowy i koszty eksploatacyjne. W zasadzie powinna poradzić sobie z każdą powierzchnią. Wystarczy, że będziesz pamiętać o prawidłowym papierze. Szukając odpowiedniego modelu, weź pod uwagę moc silnika i sposób zasilania. Do ważnych kryteriów można też zaliczyć ilość cykli, mocowanie papieru, odsysanie pyłu i mimośrodowość. Istotnym czynnikiem jest też wielkość stopy. Co prawda nie jest to najważniejszy czynnik, ale ma duży wpływ na wygodę i szybkość wykonywanych zadań.

Kluczem jest tutaj właściwy papier. Musi być dobrej jakości. Zwróć też koniecznie uwagę na stopień gradacji. Jeśli wybierzesz zły papier, nie tylko wydłużysz całą pracę, ale też nie będziesz zadowolony z wyników.

Szlifierka mimośrodowa

Pozwala na precyzyjne i zgrubne szlifowanie różnych powierzchni. To wszechstronne urządzenie poradzi sobie doskonale zarówno z gładkim, jak i zakrzywionym materiałem.

Jeśli chcesz się łatwo i szybko pozbyć starych powłok malarskich, wybierz szlifierkę mimośrodową z oferty firmy Ecometal.

Można nią szlifować drewno i metal. Świetnie się sprawdzi przy szlifowaniu drzwi, mebli i karoserii samochodowej. Szukając odpowiedniego urządzenia, koniecznie zwróć uwagę na jego moc, średnicę tarczy, liczbę oscylacji i mimośrodowość.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
ecometal.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.