
Znakowarka laserowa jest urządzeniem, które znajduje dzisiaj zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji, znakowarki laserowe umożliwiają wykonanie bardzo precyzyjnego cięcia oraz grawerowania. Laser światłowodowy, który znajduje się w ich wnętrzach, umożliwia dokładność pracy oraz gwarantuje najwyższą możliwą jakość. Dlaczego znakowarka laserowa fiber staje się coraz bardziej popularna i do czego właściwie się jej używa?
Znakowarka laserowa fiber laser - co to jest?
Znakowarka laserowa jest złożona z dokładnie dwóch elementów, które są połączone światłowodem. Tego rodzaju budowa oznacza nieskomplikowany transport urządzenia w razie potrzeby. Poza tym, jej niewielki oraz bardzo praktyczny rozmiar to połączenie niezawodności oraz prędkości. Znakowarka laserowa fiber jest rodzajem lasera, który zastąpił funkcje, które miała dawniej znakowarka CO2. Znakowarki z laserem fibrowym wyróżniają się ogromną wydajnością i najlepszymi z możliwych parametrami pracy.
Znakowarka laserowa fiber - znakowarka laserowa UV - do czego się ich używa?
Znakowarki laserowe używane są przede wszystkim podczas grawerowania oraz znakowania metali takich jak wszelkiego rodzaju stopy, platyna, złoto, miedź, stal czy srebro oraz tlenków metali czy materiałów wykonanych na bazie metalu oraz plexi i plastiku. Znakowarka laserowa doskonale sprawdzi się także w trakcie oznaczania elektroniki, elementów mechanicznych (narzędzia do warsztatu, tłoki silników, wałki czy blachy) oraz tabliczek znamionowych. Oprócz tego, można ją wykorzystywać podczas wykonywania grawerunków na opakowaniach, naczyniach, obudowach, brelokach czy galanterii ze skóry. Laser światłowodowy charakteryzuje się dużą energooszczędnością, trwałością i niską awaryjnością.
Znakowarki laserowe - zalety
Znakowarka laserowa wyróżnia się niewielkimi rozmiarami. To urządzenie do znakowania oraz grawerowania jest wyposażone w bardzo precyzyjne oraz profesjonalne źródło lasera. Technologia laserowa z kolei umożliwia niesamowicie dokładną oraz bardzo szybką pracę. Jako zaletę, którą cechują się znakowarki laserowe, możemy wskazać także długi czas pracy lasera - zazwyczaj nawet do stu tysięcy godzin.
Jakie właściwości ma znakowarka laserowa?
Laser światłowodowy jest zupełnie nowym rodzajem lasera i charakteryzuje się ogromną wydajnością. Z powodzeniem zastępuje lasery YAG i CO2, a przy tym ma od nich o wiele lepsze parametry. Oprócz tego, laser światłowodowy jest całkowicie energooszczędny, a przy tym bezawaryjny i trwały. Znakowarka laserowa fiber laser umożliwia konfigurację różnego rodzaju mocy, zaś laser fibrowy może wygenerować energię nawet stokrotnie gęstszą od laserów CO2. Znakowarki laserowe nie mają ani jednej części, która mogłaby się zużyć- zatem koszty ich eksploatacji są niewielkie. Poza tym, zużywają niewiele energii, ponieważ do wytworzenia odpowiedniej wąski laserowej potrzebna jest tylko niska moc. Znakowarka laserowa charakteryzuje się także bardzo wysoką dokładnością - precyzja repozycji jest na poziomie około 0.00002 mm. Urządzenia tego rodzaju są także wyposażone w zaawansowaną oraz niezawodną elektronikę stworzoną na systemie mikroprocesorowym, które dzięki współpracy z dokładnym zespołem prowadzenia promieni laserowych umożliwiają uzyskanie mocnej, cienkiej oraz efektywnej wiązki wyjściowej.
Kategoria komunikatu:
Inne
- Źródło:
- Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także
-
Wycinarki laserowe - jak to działa?
Wycinarki laserowe pozwalają na cięcie elementów, ale i wykonanie precyzyjnego grawerowania czy znakowania. Dlatego znajdują sprawdzają się równie...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-