Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-03-11
Wycinarki laserowe - jak to działa?

Wycinarki laserowe pozwalają na cięcie elementów, ale i wykonanie precyzyjnego grawerowania czy znakowania. Dlatego znajdują sprawdzają się równie dobrze przy budowie maszyn, ryciu w kamieniu, w przemyśle samochodowym czy przy produkcji pieczątek. Jeśli potrzebujesz urządzenia precyzyjnego, nowoczesnego i wysokiej jakości, sprawdź jakie maszyny do laserowej obróbki metalu powinieneś zainwestować.

1. Wycinarki laserowe: zastosowanie

2. Laserowa obróbka metalu - co powinieneś wiedzieć?

3. Maszyny do laserowej obróbki metalu wysokiej jakości

4. Spawarki laserowe - zalety

5. Laser fiber. Elastyczność i precyzja

Cięcie wiązką światła znajduje zastosowanie w  wielu branżach i dziedzinach życia. Nie bez przyczyny...

1. Wycinarki laserowe: zastosowanie

Cięcie wiązką światła pozwala na osiągnięcie optymalnych efektów szczególnie przy cienkich materiałach. Jako dowód można przytoczyć fakt, że wycinarki laserowe znajdują bogate zastosowanie w przemyśle papierniczym, zdobnictwie, a także produkcji kodów kreskowych i kodów QR.

Wycinarki laserowe są również bardzo pomocne w przypadku tworzenia biżuterii i wykonywania grawerów. Warto wiedzieć, że grawerować można właściwe każdy rodzaj tworzywa. Znakować można także lustro, miedź, żywność, aluminium czy plastik.

Wycinarki laserowe są więc niezwykle uniwersalne. Pamiętaj jednak, by podczas zakupu wziąć pod uwagę również ich wydajność, cichość i szybkość pracy.

Wycinarki laserowe do rur i profili (https://centrummaszyncnc.pl/maszyny/wycinarki-laserowe-do-rur-i-profili), jak i inne tego typu urządzenia, powinny jednak posiadać unijne certyfikaty i pełną dokumentację techniczną. To bardzo istotne, aby korzystanie z lasera było nie tylko w pełni satysfakcjonujące ze względu na jakość pracy, ale i w pełni bezpieczne.

2. Laserowa obróbka metalu - co powinieneś wiedzieć?

Maszyny do laserowej obróbki metalu (https://centrummaszyncnc.pl/) to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu szybko, ale i precyzyjnie wytniesz nawet najbardziej skomplikowane kształty. Ale laserowa obróbka metalu to przede wszystkim oszczędność czasu i redukcja kosztów.

Płynność produkcji, wydajność, wysoka jakość wytworzonych produktów - to sprawia, że zadowolony jest zarówno użytkujący, jak i klient, do którego docelowo ma trafić produkt poddany obróbce laserowej. Laserowa obróbka metalu umożliwia zoptymalizowanie pozostałości. Ponadto, precyzja działania sprawia, że wykorzystujesz każdą sekundę pracy do maksimum, nie musząc się przy tym obawiać wpadek, w postaci niezadowalających efektów pracy.

znaczne obniżenie ilości odpadów w postaci materiałów.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/budownictwo/wiadomosci/57169,najwazniejsze-korzysci-z-laserowej-obrobki-metali © inzynieria.com
znaczne obniżenie ilości odpadów w postaci materiałów.

Czytaj więcej na: https://inzynieria.com/budownictwo/wiadomosci/57169,najwazniejsze-korzysci-z-laserowej-obrobki-metali © inzynieria.com

3. Maszyny do laserowej obróbki metalu wysokiej jakości

Oprócz precyzji i uniwersalności, poszukujesz zapewne urządzenia, z którego będziesz mógł z powodzeniem korzystać przez lata. Dlatego zwróć uwagę, by kupować sprzęt opatrzony niezbędnymi certyfikatami i dokumentacją techniczną.

Postaw na sklepy, które posiadają doświadczenie na rynku i od lat oferują klientom maszyny do laserowej obróbki najwyższej jakości. Warto w tej sytuacji zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale i opinie klientów, które obecnie z łatwością możesz odszukać w sieci.

4. Spawarki laserowe - zalety

Szybkość, ekonomia działania i uniwersalność zastosowań. O zaletach, jakie posiadają spawarki laserowe (https://centrummaszyncnc.pl/maszyny/spawarki-laserowe) możesz się łatwo przekonać na przykładzie własnego biznesu.

Spawarki laserowe umożliwiają obróbkę elementów charakteryzujących się bardzo drobną strukturą, przy jednoczesnym zachowaniu kształtu obrabianych detali. Bez trudu możesz powtarzać proces, wykonując takie same, precyzyjne ruchy. Twoja obróbka będzie wolna od jam skurczowych i wad połączeniowych.

Spawarki laserowe dają również możliwość rezygnacji z wstępnego nagrzewania. Jednak pamiętaj, by przed zakupem dokładnie sprawdzić parametry oferowanej spawarki laserowej.

5. Laser fiber. Elastyczność i precyzja

Laser fiber to przykład lasera krystalicznego, należącego do najnowszej technologii światłowodowej. W jego przypadku długość fali jest zdecydowanie mniejsza niż w laserze CO₂. Jednak - podobnie jak laser CO₂ - laser fiber możesz swobodnie wykorzystać do grawerowania metali jak i ich znakowania metali metodą wyżarzania.

Mała średnica ogniska w laserze fiber, przekłada się na większą intensywność, a jego budowa umożliwia docieranie energii do specjalnych szklanych włókien.

Działanie lasera fiber sprawdzi się w znakowaniu tworzyw sztucznych.

Zastanawiając się nad dokonaniem wyboru pomiędzy laserem CO₂ i laserem fiber, warto wiedzieć, że w zakresie grubości do 6mm fiber laser jest zdecydowanie wydajniejszy i na cienkich blachach, osiąga prędkości nawet kilkukrotnie większe niż jego ''konkurent" w tym zakresie.

Niezależnie od tego, jakiego wyboru dokonasz, maszyny do laserowej obróbki metalu zapewne ułatwią twoją pracę, a przemyślany zakup umożliwi ci osiągnięcie pożądanych efektów. 

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Linkhouse

Czytaj także