
Jedną z najważniejszych cech danej metody produkcji jest jej cena. Co jednak gdy koszty są trudne do oszacowania przed rzeczywistą implementacją technologii? Na ten problem technologii druku 3D, odpowiadają naukowcy z AMRC.
AMRC (Instytut Badań Zaawansowanych Środków Produkcji na Uniwersytecie w Sheffield) pomógł niedawno tamtejszemu producentowi. Naukowcy sprawdzili czy druk 3D jest opłacalny do wytwarzania noża o specyficznej konstrukcji. Pomimo, że produkt opatentowano dziesięć lat temu, nie znaleziono jeszcze metody produkcji zdolnej sprostać oczekiwaniom.
Produkcja komponentów ze stopów aluminium, mających stworzyć mechanizm rękojeści spełniała wymogi techniczne. Zespół oszacował jednak, że metoda L-PBF wykorzystująca laser o wysokiej mocy i gęstości, nie będzie opłacalna. Pomimo negatywnej odpowiedzi, dyrektor firmy The SAfety Knife Company David Harris, nie szczędzi pochwał dla naukowców, doceniając zaoszczędzony w ten sposób czas i środki.
Naukowcy zbadali czas produkcji metodą druku 3D, kształty poszczególnych elementów i potrzebny materiał oraz dokonali modyfikacji redukujących koszty.
Harris dodaje, że współpraca z Uniwersytetem otworzyła firmie oczy na ogromny potencjał technologii i możliwą implementację w przyszłych projektach.
(SW)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- machinery.co.uk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Węgliki - niezwykłe metale tnące stal!
Przemysł wiele zyskał od czasu produkcji stali szybkotnącej na początku XX wieku. To dzięki niej, konstruktorzy mieli do dyspozycji stop, który...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-