Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-03-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-28
Nowy ośrodek badań robotów w Australii
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Siedzibą nowego centrum badań robotycznych jest Queensland. Będzie ono obsługiwane przez Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) – Krajową Agencję Naukową Australii.

Centrum innowacji o powierzchni 600 stóp kwadratowych jest ośrodkiem stworzonym specjalnie dla robotyki, uczenia maszynowego i pracy ze sztuczną inteligencją. Fred Pauling, lider grupy Robotics i Autonomous Systems, powiedział: „Nowe centrum rozszerza naszą infrastrukturę badawczą w celu opracowania wysoce autonomicznych systemów robotycznych, które mogą bezpiecznie i bezproblemowo współdziałać z ludźmi i innymi czynnikami dynamicznymi, w trudnych warunkach wewnątrz i na zewnątrz".

Obiekt może również pochwalić się największym na półkuli południowej systemem przechwytywania ruchu, którego inżynierowie używać będą do walidacji danych gromadzonych przez testowane roboty.

CSIRO przewiduje, że przemysł robotyczny Australia wzrośnie do 2025 roku do 23 miliardów dolarów, sprawiając jednocześnie, że stanie się ona liderem w tym sektorze.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
csiro.au; engineering.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :