Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-07
Obróbka skrawaniem a przemysł aerodynamiczny
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

W Centrum Transferu wiedzy w Sheffield został zorganizowany pokaz 5-osiowej obróbki lotniczej. W tym celu połączyli swoje siły Walter GB – ekspert w zakresie oprzyrządowania oraz Schunk Itec – specjalista w zakresie pracy.

Menadżer z Walter, Jim Dale, przedstawił wyzwania, jakie pojawiają się przy obórbce, zwłaszcza przy wytwarzaniu wykończeń za jednym uderzeniem i produkcji ciasnych narożników. Aby zminimalizować problemy, jak np. zniekształcenia, Walter i Schunk Intec wspólnie zaprojektowali próbne żebro skrzydla. Ma ono 1500 mm długości, szerokości 280 mm i wysokości 80 mm.

Podczas wydarzenia specjaliści z branży lotniczej mogli dowiedzieć się, w jaki sposób najnowsze innowacje mogą przynieść korzyści w obróbce części aluminiowych. Oprócz tego mogli zobaczyć również na własne oczy, jak ta część demonstracyjna została obrobiona w sąsiednim centrum obróbczym Starrag Ecospeed.

Neil McKinnell, menedżer ds. rozwoju biznesu w Walter GB, podsumował: „W branży obróbki aerodynamicznej nastąpił znaczny ruch w zakresie ustanawiania najlepszych praktyk, zgodnie z projektami dotyczącymi samolotów nowej generacji, i byliśmy w stanie wykazać, że jesteśmy w pełni dostosowani do tych inicjatyw OEM i inicjatyw pierwszego poziomu. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie i duże zainteresowanie przedstawionymi strategiami obróbki i oprzyrządowaniem ".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
machinery.co.uk; aero-mag.com;

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :