Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-10-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-10-29
Prawdziwe oblicze wtórnego rynku obrabiarek

Zmieniający się krajobraz zaawansowanej produkcji doprowadził do wzrostu aukcji oraz sprzedaży używanych obrabiarek, co czasem skutkuje spadkiem wydajności produkcji.

Choć używane obrabiarki są tańszą alternatywą dla inwestycji w nowe technologie produkcji, oszczędności te uzyskuje się tylko we wczesnej fazie oraz w momencie sprzedaży.

Nowe technologie pozwalają na wprowadzanie ciągłych ulepszeń do gotowych produktów CNC. Wiąże się z tym przede wszystkim wzrost wydajności maszyn. W większości przypadków pozwala to na wykonanie zadań szybciej, a także na ich dywersyfikację. W większości umożliwia to to bezobsługową i skuteczną pracę.

Stosowanie używanego sprzętu, a tak naprawdę starych technologii, w zależności od ich wieku oraz stopnia zużycia, sprawia, że możliwości produkcyjne mogą być diametralnie różne od deklarowanych przez producenta w momencie zakupu.

Dzisiejsza technologia produkcji jest bardziej wydajna energetycznie niż jeszcze niedawno. Wszystko za sprawą rosnących cen energii, będących następstwem podatków węglowych. W związku z tym różnice w utrzymaniu starego oraz nowego sprzętu CNC mogą być znaczne.

Choć praktyki związane z handlem starym sprzętem nadal będą występować, warto mieć świadomość tego, że nowy sprzęt w długoterminowej perspektywie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Mniejsze koszty konserwacji, większa sprawność oraz zredukowane zużycie energii mogą zrównoważyć początkowe korzyści finansowe.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
manufacturelink
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także