Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-08-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-08-05
Przecinarka plazmowa do cięcia metalu, stali i blachy – postaw na nowoczesną technologię
główne_.jpg
główne_.jpg

Plazma to materia zjonizowana, która swoją strukturą przypomina gaz. W nowoczesnych maszynach jej właściwości wykorzystywane są do cięcia twardych materiałów. Jeżeli prowadzisz firmę zajmującą się usługami związanymi z wycinaniem w metalu i szukasz niezawodnego i niezwykle efektywnego sprzętu na pewno zainteresuje Cię oferta marki Stigal. Zajmujemy się produkcją najwyższej jakości sprzętu z naciskiem na jakość bezpieczeństwo i doskonałe parametry pracy. Poznaj nasze maszyny i podnieś wydajność swoich procesów produkcyjnych – zapraszamy!

Na czym polega cięcie plazmą?

Jako że plazma to w praktyce zjonizowany gaz, który przewodzi prąd elektryczny, możliwe jest wytworzenie łuku elektrycznego pomiędzy ciętym materiałem a elektrodą palnika plazmowego oraz strumieniem gazu. W ten sposób uzyskuje się strumień plazmy osiągający temperaturę od 10 000 do 30 000 K.

W nowoczesnych urządzeniach plazmę generuje specjalnie skonstruowany palnik, dzięki któremu możliwe jest topienie, a także wyrzucanie metalu ze szczeliny za pomocą wysokiej wartości energii kinetycznej.

Przecinarka plazmowa (https://stigal.pl/maszyny/jak-dziala-przecinarka-plazmowa/) jest w stanie ciąć stali oraz wiele innych stopów metali takich jak aluminium czy stal nierdzewna. Takie urządzenie składa się z układu zasilania generującego prąd stały z sieci elektrycznej, obwodu zajarzenia łuku odpowiadającego za generowanie napięcia zmiennego, palnika oraz zacisku masy.

Plazma do cięcia metalu (https://stigal.pl/plazma-czy-laser-co-wybrac/) poradzi sobie świetnie w różnego typu przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką metalu. Specjalistyczne przecinarki plazmowe CNC to urządzenia pozwalające ciąć materiał na wiele różnych sposobów. Jego grubość w przypadku maszyn STIGAL to 80 mm, a w po zastosowaniu palnika tlenowego 300 mm.

Przecinarki plazmowe Stigal – skuteczność i wydajność cięcia

W ofercie Stigal znajdziesz sprzęt przeznaczony do różnego rodzaju firm, które potrzebują solidnych i skutecznych urządzeń do cięcia rur, blach i arkuszy metalu.
Kompaktowa przecinarka plazmowa STIGAL DYNAMIC X-PRO, która sprawdzi się zarówno w małych, jak i bardzo dużych zakładach oferuje doskonałe wyniki i niezwykłą wydajność. Maszyna jest dostarczana w całości ze zintegrowaną szafą sterowniczą i nie wymaga nie wymaga żadnych dodatkowych prac związanych z podbudową.

Natomiast jeśli szukasz wielozadaniowej przecinarki plazmowo-gazowej przeznaczonej do wielkich gabarytów niezwykłej funkcjonalności wybierz ProMaster3D. Mimo swoich rozmiarów osiąga ona prędkość pracy do tej pory widzianą jedynie w przypadku przecinarek kompaktowych. Posiada ona wiele nowoczesnych rozwiązań sprawiających, że obsługa jest w pełni bezpieczna i bardzo wygodna.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępna na naszej stronie – Stigal.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także