
GE dzięki technikom addytywnego wytwarzania wytworzyła działającą miniaturę silnika odrzutowego, która rozkręciła się do 33 000 obr./min.
Sam silnik, choć traktowany przez jego twórców z przymrużeniem oka, mierzy ponad 30 centymetrów, a wzorowany został na zdalnie sterowanym silniku odrzutowym.
Prototyp jest dziełem mechaników, inżynierów oraz techników z Centrum Rozwoju GE Aviation w Ohio. Do stworzenia 12-częściowej maszyny wykorzystana została spiekarka laserowa DMLS, EOS M270. Według GE, firma sięgnęła po proszki stopów metali o wysokiej wytrzymałości i odporne na wysoką temperaturę.
Miniatura zaczęła powstawać tuż po tym, jak w lutym tego roku na Uniwersytecie Monash we współpracy z firmą Amaero udało się wydrukować metalowe repliki swoich silników oraz turbin gazowych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-