
Pewien artysta z Chicago jest wieloletnim zwolennikiem rzeźb drukowanych w 3D. Joshua Harker zadebiutował na tegorocznym 3D PrintShow w Londynie i Paryżu.
Pierwszy kawałek sztuki w wykonaniu Harkera okazał się być wykonaną za pomocą spiekania laserowego kolekcją odzieży. Harker poświęcił na projekty prawie 200 godzin. Maszyna SLS wydrukowała całą kolekcję w mniej niż 26 godzin.
Harker zaprezentował również prawie 2000 kinetycznych rzeźb wykonanych z zastosowaniem technologii spiekania laserowego przy użyciu maszyn EOS.
Jako artysta, amerykanin stara się przekraczać granice drukowania 3D. Jego portfolio jest pełne skomplikowanych wzorów i kształtów, z których większość może być stworzona jedynie dzięki addytywnemu wytwarzaniu.
„Drukowanie 3D jest to proces, który pozwala na tworzenie rzeczy, które nie mogą być wykonane w jakikolwiek inny sposób.", powiedział Harker. „Projektanci dostali potężne narzędzie z pomocą, którego mogą popuścić wodzy fantazji."
3D PrintShow odbył się w Londynie i Paryżu w listopadzie 2013 r. W dniach 13-15 lutego tego roku gościć będzie w Nowym Jorku. Oprócz pokazu mody, będzie można zobaczyć na nim eksponaty i prezentacje dotyczące medycyny, architektury, edukacji i innych zastosowań druku trójwymiarowego.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- industrial-lasers

Komentarze (0)
Czytaj także
-
150 lat „Przeglądu Technicznego (1866-2016)
Po upadku powstania styczniowego, Polska pogrążyła się w żałobie. Klęska miała wpływ nie tylko na stan ducha, ale także na gospodarkę,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-