Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-01-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-01-09
Sprężarki VERT zmniejszą hałas
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

DMI Precision Engineering, firma produkująca rozwiązania dla przemysłu lotniczego, naftowego i branży energii odnawialnej, zgłosiła radykalną poprawę poziomu hałasu w hali produkcyjnej po wprowadzeniu sprężarek powietrza Vert.

Działalność DMI obejmuje toczenie i frezowanie CNC. W ramach próby udowodnienia potencjału produktów Vert, DMI zainstalowało 10 sprężarek do obsługi urządzeń. Pracownicy warsztatu od razu zauważyli zmianę: znacznie spokojniejsze środowisko.

Przedstawiciel DMI,David Black, powiedział „Nasza działalność z natury jest hałaśliwa, więc wszystko, co możemy zrobić, aby zmniejszyć zagrożenie długotrwałego uszkodzenia słuchu dla naszych pracowników, jest mile widziane. Oprócz ułatwienia komunikacji, spokojniejsze miejsce pracy ułatwia także koncentrację."

Dowodem na poprawę warunków jest fakt, że działając na sprężarkach Vert A100, fabryka zarejestrowała poziom hałasu 68 dB, czyli o 6 dB mniej w stosunku do istniejącego systemu pneumatycznego.

Projekt jest efektem wygrania przez Vert z siedzibą w Edynburgu nagrody wysokości 410 000 funtów od Departamentu Biznesu, Energetyki i Strategii Przemysłowej rządu Wielkiej Brytanii.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
machinery.co.uk; engineering-update.co.uk
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :