Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-13
System kontroli jakości oparty na robocie
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

W wielu branżach zwiększa się ilość konstrukcji opartych na kompozytach włóknistych i lekkich metalach. Z tego względu kluczowe stają się inteligentne systemy czujników do monitorowaniaich produkcji. Już w najbliższych dniach, podczas 14. Międzynarodowych Targów Odlewniczych w Düsseldorfie, naukowcy Fraunhofer IZFP zaprezentują system, który można łatwo zintegrować z monitorowaniem jakości procesów produkcyjnych

Stosowane obecnie metody kontroli destrukcyjnej mają swoje wady. Po pierwsze, ze względu na jej losowy charakter, nieprawidłowości często nie są wykrywane. Ponadto, generują one też koszty, ponieważ podczas procesu produkt musi zostać zniszczony.

Metody nieniszczące oferują zatem alternatywę, która być może niedługo stanie jedynym oczywistym wyborem. W kontekście przemysłu 4.0 inteligentne czujniki mają bowiem kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej jakości produktu.

Podczas tegorocznych targów naukowcy z IZFP przedstawią oparty na robocie system, który można zintegrować z procesami produkcyjnymi. Jego działanie zostanie zaprezentowane przez inspekcję próbek odlewanych hybrydowo za pomocą robota.

Taki sposób organizacji kontroli wymaga znacznie mniej środków ostrożności niż metody tradycyjne. Dzięki temu obniża koszy produkcji i wzmacnia pozycję producenta wobec konkurentów.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
izfp.fraunhofer.de; innovations-report.com;

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :