Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-04-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-04-23
Wirtualne prototypowanie form do pras znacząco skróci czas produkcji
Wirtualne prototypowanie form do pras znacząco skróci czas produkcji

Lodent Precision jako pierwsze w Wielkiej Brytanii oferuje klientom obsługującym prasy, zaawansowaną możliwość wirtualnego prototypowania form do pras.

Firma, która specjalizuje się głównie w dużych formach do pras to pierwszy usługodawca, który pozwala na wirtualne prototypowanie w niezwykle zaawansowany sposób. Prezes firmy, Chris Sharratt tłumaczy: „Producenci pras wykorzystują swoje doświadczenia do pracy nad projektem, ale nie używają specjalizowanych narzędzi analitycznych. W opozycji do nich stoją producenci form – którzy od jakiegoś czasu używają takiej technologii."

„Oznacza to, że nie są w stanie przewidzieć jak zachowa się forma – dopóki nie zostanie wykonana. Może to generować problemy związane z pęknięciami, odpryskami, nieprawidłowym kształtowaniem, sprężynowaniem, etc. W takich przypadkach trzeba przeprojektować narzędzie oraz ingerować w jego fizyczne cechy."

Coraz większe wykorzystanie nowych materiałów, takich jak aluminium, czy cieńsze stopy stali nierdzewnych o podwyższonej wytrzymałości na rozciąganie jest związane z ekologicznym podejściem do projektowania samochodów. Wiążą się z tym wymagane krótsze czasy dostaw, chociażby wspomnianych form do pras.

„Dzięki symulacji można przewidzieć i sprawdzić praktycznie wszystko, a w odpowiednim momencie wymyślić nowe rozwiązanie.", dodał Sharratt. Nowe podejście firmy Lodent Precision może zaoszczędzić tygodnie, a nawet miesiące w przypadku dostaw form.

Punktem wyjścia jest kawałek materiału, który musi zostać obrobiony, w taki sposób by uzyskał zadane parametry fizyczne. Są one następnie wprowadzane do oprogramowania i pozwalają w sposób kontrolowany projektować formę pod dany element.

Firma Lodent Precision dyskutuje ze swoimi klientami nt. swojej zdolności do lepszego projektowania. Pozwala to uniknąć sytuacji, w których jakiś element jest niemożliwy do wykonania. „Wykorzystując symulacje, będziemy w ciągu kilku dni posiadać wiedzę na temat możliwości zaprojektowania danej formy."

(rr)

urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także