empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-02
Porównanie spawarek laserowych FANUCI 4.0 PRO GenX i PORTABLE 4.0 PRO

Firma FANUCI od lat dostarcza zaawansowane rozwiązania z zakresu technologii laserowej. Koncentruje się na rozwoju swoich urządzeń i ich dynamicznej modyfikacji w celu dostarczania klientom produktu adekwatnego do prężnego rozwoju high-tech. Obecnie w ofercie FANUCI dostępne są spawarki laserowe już IV generacji. Czym się różnią i jakie stwarzają możliwości łączenia metali?

 

FANUCI - zdjecie glowne.jpg

 

Spawarki laserowe FANUCI IV generacji

To spawarki laserowe, które do obróbki metalu wniosły dużo świeżości. Aktualnie są to najbardziej zaawansowane sprzęty spawalnicze dostępne na rynku. Zarówno spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO GenX, jak i PORTABLE 4.0 PRO posiadają certyfikat spawalniczy WPQR TUV Rheinland. W odróżnieniu od poprzedniej generacji uzupełnione zostały o funkcję zgrzewania i cięcia laserowego, dzięki czemu zyskały nowe zastosowanie i stały się urządzeniami uniwersalnymi o jeszcze większych możliwościach obróbki metalu.

W spawarkach laserowych FANUCI znalazła zastosowanie głowica laserowa RAPTOR 4.0 PRO z systemem ruchomej wiązki. Dzięki mechanizmowi napędzania soczewki możliwa jest automatyczna zmiana jej położenia. Poza tym spawarki laserowe IV generacji wyposażone zostały w specjalne filtry, które odpowiadają za usuwanie oparów i pyłów, dzięki czemu operator pracuje w stosunkowo czystych warunkach. Ma to także korzystny wpływ na środowisko naturalne i dłuższą żywotność urządzenia.

 

fanuci genx.jpeg

 

Urządzenia laserowe od FANUCI są bardzo uniwersalne, a przy tym niezwykle precyzyjne w swojej pracy. Pozwalają na spawanie elementów wykonanych z różnych materiałów, w tym wysoko refleksyjnych, a także o zróżnicowanej grubości. Spoiny cechują się ponadprzeciętną trwałość, a przy tym estetycznym wyglądem.

Spawarki laserowe są obsługiwane przy pomocy intuicyjnego ekranu dotykowego, który pozwala na ustawienie wszystkich wymaganych parametrów pracy. Można wybrać m.in. prędkość i szerokość skanowania, moc szczytową i cykl pracy. Poza tym istnieje opcja zapamiętania gotowych ustawień dla konkretnego typu spawania czy też materiału. Dzięki temu nie ma konieczności za każdym razem wprowadzania tych samych danych, co na pewno optymalizuje czas pracy.

 

Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO GenX – wysoce zaawansowana technologia

To wysoko wyspecjalizowana spawarka laserowa, która została zaprojektowana z uwzględnieniem zarówno wysokich oczekiwań dotyczących efektu spawania, jak i komfortu oraz wygody pracy operatora. Spawarka laserowa FANUCI 4.0 PRO GenX łączy intuicyjną obsługę z technologią maksymalnie usprawniającą cały proces spawania, dzięki czemu doskonałe efekty są osiągane przy możliwie jak najmniejszym wkładzie zasobów ludzkich.

Cechą wyróżniającą ten model spawarki jest z pewnością automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO EasyWIRE 4.0 zintegrowany z systemem, który umożliwia pracę z wypełnieniem o grubości 0,8-2,0mm w trybie „push” lub „pull”. W spawarce używa się drutu o średnicy 0,8mm, 1,0mm, 1,2mm, 1,6mm lub 2,0mm.

Model FANUCI 4.0 PRO GenX dostępny jest w czterech wariantach, o mocy 1000W, 1500W, 2000W i 3000W. Różnią się one przepływem gazu, napięciem, zużyciem energii, ale i prędkością spawania od 0-85cm/min do 0-110cm/min. Wybór właściwej opcji jest więc uzależniony przede wszystkim od intensywności i częstotliwości prac, a także rodzaju elementów, jakie są łączone.

 

fanuci portable bok.jpeg

 

Dużą zaletą tego urządzenia jest także funkcja chłodzenia wodą, a nie powietrzem, jak jest to w przypadku modelu FANUCI PORTABLE 4.0 PRO. Obniżona temperatura pracy zwiększa wydajność spawarki, a to przekłada się na lepsze efekty i komfort użytkowania urządzenia.

Za ochronę laserową odpowiadają aż trzy zabezpieczenia: blokada wiązki laserowej, blokada bezpieczeństwa i przycisk bezpieczeństwa.

 

Spawarka laserowa FANUCI PORTABLE 4.0 PRO – kompaktowe urządzenie o dużych możliwościach

Jeśli chodzi o spawarkę laserową FANUCI PORTABLE 4.0 PRO, jest to urządzenie cechujące się stosunkowo niewielką wagą i rozmiarami. Jest to mobilna opcja spawarki laserowej, która świetnie się sprawdzi do prac wykonywanych w różnych warunkach. Dostępna jest w dwóch opcjach – 1000W i 1500W. Podobnie jak przy FANUCI 4.0 PRO GenX różnią się one zużyciem energii i prędkością spawania (odpowiednio 0-65cm/min i 0-90cm/min). Jednostką chłodzącą w tym urządzeniu jest powietrze, a brak agregatu chłodzącego dodatkowo pomógł w zachowaniu kompaktowych rozmiarów spawarki. To, co jednak czyni tą mobilną spawarkę podobną do FANUCI 4.0 PRO GenX, jest obecność automatycznego podajnika drutu. Za ochronę laserową z kolei odpowiadają blokada bezpieczeństwa i przycisk bezpieczeństwa.

 

portable front.jpeg

 

Spawarki laserowe FANUCI są stale doskonalone, przez co perfekcyjnie wpisują się w zmieniające się standardy zaawansowanej technologii i metod spawalniczych. Podsumowując, FANUCI 4.0 PRO GenX jest modelem świetnie sprawdzającym się przy dużej intensywności pracy, gdzie istnieje potrzeba maksymalizacji procesów i jednocześnie bardzo intuicyjna obsługa urządzenia. Z kolei spawarka laserowa FANUCI PORTABLE 4.0 PRO to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którym zależy na mobilności urządzenia i jednocześnie wysokich parametrach pracy.

 

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także