Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-04-12
Świat dydaktyki firmy Bosch Rexroth

Wiedza to najlepsza inwestycja!

Świat dydaktyki Bosch Rexroth – The Drive & Control Academy – dedykowany jest dla tych wszystkich, którzy chcą pozyskać niezbędną wiedzę w zakresie napędów i sterowań, jak również poznać prawa oraz zasady w nim panujące. W ramach The Drive & Control Academy istnieje możliwość skorzystania z bogatej oferty szkoleń oraz pomocy dydaktycznych, stanowisk dydaktycznych i podręczników.

Podręczniki
Bosch Rexroth wydaje podręczniki, w których zawarte są informacje techniczne z dziedziny napędów i sterowań hydraulicznych, pneumatycznych, napędów liniowych oraz serwonapędów. Główny podręcznik z podstaw hydrauliki to Vademecum hydrauliki, Tom 1. „Hydraulika. Podstawy, elementy konstrukcyjne i podzespoły", który dostępny jest w kilku językach, w tym w języku polskim, angielskim, niemieckim (RPL/RE/RD 00290). Kolejne tomy to :
• Tom 2. „Technika proporcjonalna i serwo" - w języku angielskim i niemieckim (RE/RD 00291),
• Tom 3. „Projektowanie i konstruowanie układów hydraulicznych" dostępny w języku polskim, angielskim i niemieckim (RPL/RE/RD 00281).

Ciekawą pozycją wydawniczą wśród bogatej oferty podręczników jest „10 steps to performance level – Handbook for implementation of functional safety according to ISO 13849" - podręcznik do wprowadzenia bezpieczeństwa funkcjonalnego wg ISO 13849. Podręcznik zawiera wiedzę na temat przeprowadzania analiz ryzyka dla układów hydraulicznych oraz związanych z nimi elektrycznych układów sterujących, niezbędną dla konstruktorów i producentów maszyn oraz projektantów systemów.

Stanowiska dydaktyczne
Firma Bosch Rexroth posiada szeroką ofertę stanowisk dydaktycznych, w tym:
• hydrauliczne stanowiska WS290 (poprzednio DS4),
• pneumatyczne stanowiska WS200 lub w wersji uproszczonej EcoCase i EcoDesk,
• stanowiska mechatroniczne mMS – Modular Mechatronics System (dostosowane do Industry 4.0 i systemu SAP),
• stanowiska dydaktyczne do wkrętarek i zgrzewarek,
• stanowiska do ćwiczeń z sensorów.
Stanowiska dydaktyczne Bosch Rexroth bazują na standardowych komponentach
z aktualnego programu produkcyjnego.
Kompletny system dydaktyczny składa się ze sprzętu i szczegółowych instrukcji do prowadzenia szkoleń i ćwiczeń. Do szkoleń z zakresu hydrauliki Bosch Rexroth oferuje system WS290, który może być łatwo konfigurowany i rozbudowywany w zależności od indywidualnych potrzeb dydaktycznych.

Animacje i programy użytkowe
Dla lepszego zilustrowania budowy i działania elementów hydraulicznych można skorzystać z licencjonowanego dostępu do ponad 45 animacji.
Animacje, oprócz zasad działania podstawowych elementów hydraulicznych, przedstawiają również zasady pracy regulatorów do pomp, jak również zasady działania hydraulicznych układów otwartych i zamkniętych.
Animacje stanowią doskonały materiał pomocniczy do zajęć dydaktycznych. Udostępniane są w oparciu o licencję, która jest ważna przez 12 miesięcy i kosztuje 98 euro dla firm i 65 euro dla instytutów badawczych, szkół i wyższych uczelni.
Na stronie www.boschrexroth.com/animation można po zalogowaniu bezpłatnie zapoznać się z przykładowymi animacjami.

Programy użytkowe
Firma Bosch Rexroth oferuje również programy użytkowe, takie jak program HYVOS, który umożliwia sprawdzenie poprawności doboru zaworów serwo lub rozdzielaczy proporcjonalnych do wymagań aplikacji. Jest to program dla osób mających dobrą wiedzę z zakresu napędów i sterowań hydraulicznych, jak i wiedzę aplikacyjną.
Świat dydaktyki Bosch Rexroth – The Drive & Control Academy – jest stale rozwijany. Podręczniki, szkolenia techniczne, w tym także internetowe, stanowiska szkoleniowe, animacje – to wszystko daje niezbędną wiedzę, która zostanie wykorzystana w rzeczywistym świecie wyrobów i systemów Bosch Rexroth.

Źródło:
www.boschrexroth.pl
Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.

Czytaj także