Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15
Aluminium jako materiał dla drukarek 3D
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Dwa lata temu zespół HRL Laboratories wydrukował w 3D tradycyjnie niespawalny stop aluminium o wysokiej wytrzymałości. W tym roku materiał ten stał się pierwszym stopem aluminium zarejestrowanym do produkcji części przez historyczne Aluminium Association.

Dr Hunter Martin, główny metalurg laboratorium, wyjaśnia: „Celem HRL w opracowywaniu materiałów zawsze było zapewnienie projektantom możliwości zastosowania materiałów o najwyższej wydajności".

Już w 2014 roku naukowcy HRL, wykorzystując Al-7075, starali się stworzyć wersję aluminium do druku 3D, która mogłaby znaleźć zastosowanie w sektorach takich, jak lotnictwo, motoryzacja oraz ropa i gaz. Stop ten miał dobrą ciągliwość, wysoką wytrzymałość i odporność na korozję, jednak wiązało się to ze zwiększoną podatnością na kruchość, co utrudniało przetworzenie za pomocą lasera.

Stworzenie komercyjnego 7A77 dostarczyło materiału o średniej granicy plastyczności powyżej 580 MPa i wytrzymałości ostatecznej powyżej 600 MPa. Co więcej, jako pochodna 7075, stop ten może być wytwarzany przy użyciu konwencjonalnych metod już stosowanych w produkcji. Zatem stniejące urządzenia można zastosować do części 7A77, co ułatwia integrację produkcji przyrostowej z konwencjonalnymi fabrykami.

Założona w 1948 r. HRL Laboratories jest placówką badawczą poświęconą rozwojowi mikroelektroniki, materiałów, czujników i fotoniki. Jest obecnie współwłasnością General Motors Corporation i Boeing

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprintingindustry.com; 3dprintingzoom.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także