Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-10-27  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-10-27
ArcelorMittal długo będzie odrabiać straty
ArcelorMittal długo będzie odrabiać straty
ArcelorMittal długo będzie odrabiać straty
Dow Jones poinformował, że ArcelorMittal nie spodziewa się w Europie popytu na stal HRC na poziomie sprzed kryzysu do 2016 roku.

Robrech Himpe, wiceprezes europejskiej dywizji wyrobów płaskich, przyznał Dow Jones Newswires, że „Aby powrócić do poprzedniego poziomu, potrzeba pięciu lat.”

Powiedział, że firma początkowo przewidywała, że popyt powróci w przeciągu dwóch, trzech lat, dzięki czemu można by było zachować dwa wielkie piece w Liege czasowo w stanie bezczynności i uruchomić, gdy nadejdzie popyt na stal.

Dodał: „Oświadczyliśmy, że akceptujemy koszty utrzymania pieców czasowo nieużywanych, aby mieć możliwość ponownego uruchomienia w odpowiednim momencie.”

Himpe powiedział, że jego dywizja obecnie działa z wydajnością rzędu 75% i prawdopodobnie w tym roku wyprodukuje 27 milionów ton stali – tyle co rok wcześniej. Natomiast jest to o 9 milionów ton mniej niż przed kryzysem, w 2007 roku.

Wiceprezes dodał ponadto, że chociaż popyt w branży motoryzacyjnej jest stabilny, popyt na wyroby płaskie w budownictwie cierpi z powodu opóźnień w realizacji projektów w sektorze publicznym, jak i słabym zapotrzebowaniem na budynki.

Himpe przewiduje w następnych latach, że będzie potrzeba produkcji większej ilości stali niskiej jakości na eksport za granicę. W związku z rygorystycznymi przepisami UE, dotyczącymi środowiska, koszty transportu oraz wymiany walut zwiększą się, co będzie skutkować tym, że bardziej opłacalny będzie import stali do Europy, niż jej produkcja. Około jedna trzecia produkowanej przez ArcelorMittal stali to wysokiej jakości stal dla sektora motoryzacyjnego. Dodatkowe 15% jest sprzedawane klientom, którzy także potrzebują stal wysokiej jakości.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
metal-supply
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :