
Badania przeprowadzone przez University of Queensland z Australii, we współpracy z firmami Ferra Engineering oraz Baosteel niosą za sobą obietnicę zmniejszenia kosztów produkcji tytanu, zrównujc go niemal z produkcją stali nierdzewnej.
Według lidera projektu, profesora inżynierii materiałowej, Ma Qiana, zejście z kosztami nawet o 40% jest jak najbardziej możliwe. Według Des Hilla, prezesa Ferra Engineering, taki stan rzeczy może zwiększyć ich konkurencyjność w skali globalnej.
Ferra Enginnering zamierza, wykorzystać opracowaną technologię, wykorzystującą najnowsze zdobycze w dziedzinie addytywnego wytwarzania, do ekspansji na trudno dostępne, specjalizowane rynki.
„Mamy w swoim portfelu kilka poważnych zagranicznych kontraktów w przemyśle obronnym. Technologia, którą przy tym wykorzystamy, znacznie polepszy opłacalność tych przedsięwzięć.", powiedział Hill.
Jednym z większych zamówień dla Ferra Engineering jest kontrakt o wartości 200 milionów dolarów z Lockheed Martin na dostarczenie tytanowych elementów do samolotów F-35 Joint Strike Fighter. Nam pozostaje czekać na pierwsze efekty szumnych zapowiedzi i ewentualne rozpowszechnienie się technologii na rynku.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Laserowa obróbka metalu - współpraca z najlepszymi ma sens
W wielu dziedzinach ludzkiego życia liczy się dobrze ugruntowana wiedza oraz umiejętność jej użycia w praktyce. Ważną sprawą są tutaj także...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-