
Według chińskich mediów, marcowy eksport tamtejszej stali osiągnął poziom 6,76 milionów ton. W pierwszym kwartale Azjatom udało się, natomiast sprzedać za granicę łącznie 17,3 milionów ton.
Jeżeli stawka dzienna eksportu stali w pierwszym kwartale 2014 roku utrzyma się w dalszym ciągu na tym samym poziomie, przy łącznych 70 milionów wyeksportowanej stali – zostanie pobity rekord. Stanowiłoby to, bowiem aż 8,3 procent całej produkcji stali walcowanej w kraju.
Umieszczając, jednak tę wartość w kontekście, tylko trzech innych krajów – Japonii, Stanów Zjednoczonych oraz Indii, nie wydaje się ona szczególnie zachwycająca. Trzeba, jednak wziąć pod uwagę fakt, że tanie chińskie towary są często postrzegane w złym świetle przez producentów z uprzemysłowionych krajów świata. Z drugiej strony należy zauważyć, że to właśnie eksport stali był czynnikiem szybkiego rozwoju wielu nowo powstających państw azjatyckich.
Konkurencyjne ceny płaskich produktów ze stali z Chin pozwoliły narodzić się szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej wielu nowym gałęziom przemysłu. Są one związane głownie z produkcją i montażem podzespołów, które są następnie dostarczane do wschodnich i zachodnich koncernów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- metal-supply

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Maszyny do obróbki metalu i ich zastosowanie
Elementy wykonane z metalu spotykamy właściwie na każdym kroku. Znajdują zastosowanie jako elementy konstrukcji, jak i elementy urządzeń i mają...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-