
Naukowcy i inżynierowie z Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) wraz z GE Global Research pracują nad stworzeniem metalowej drukarki 3D, aby zrozumieć mechanizmy stojące za procesem multibeam w ramach projektu finansowanego przez Air Force Research Laboratory, który rozpoczął się na początku zeszłego roku.
Zespół pod kierownictwem Aidena Martina stworzył maszynę, zastępując głowicę skanującą specjalnie zbudowanym urządzeniem. Dzięki temu można zbadać, w jaki sposób wiele laserów współpracuje ze sobą, aby zbudować część i co może się przyczynić do powstania w niej defektów.
Martin powiedział: "Zidentyfikowaliśmy w jaki sposób dwa lasery pośrednio oddziałują ze sobą poprzez różne zjawiska fizyczne, takie jak opary i generowanie plazmy na powierzchni. Przyglądamy się podstawowym ograniczeniom procesu wielowarstwowego, rozszerzając możliwości oprogramowania i optymalizując proces."
Naukowcy z LLNL będą pracować nad technikami diagnostycznymi, takimi jak szybkie obrazowanie optyczne i profilowanie wiązki, aby zbadać przyczyny wad. Jednak projekt wymagałby również uaktualnienia oprogramowania, dlatego też GE zwrócił się do LLNL z prośbą o przeprowadzenie eksperymentów na podstawie wcześniejszych badań fizyka LLNL Ibo Matthewsa. Zdaniem niego, multibeamowe drukarki 3D powinny skracać czas budowy obiektu proporcjonalnie do liczby laserów.
Matthews powiedział: "Pochodzenie wad w tych systemach nie jest dobrze scharakteryzowane. Pomiary, które robi Martin i jego zespół, wyjaśnią interakcję dwóch laserów z metalową powierzchnią podczas skanowania".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- llnl.gov; 3ders.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-