
NASA Marshall Space Flight Center (MSFC) wykorzystuje metodę selektywnego topienia lasera (SLM) do tworzenia skomplikowanych części metalowych dla projektowanej rakiety nośnej. Dzięki tej technice produkcji uda się oszczędzić miliony dolarów.
Space Launch System, rakieta, która jest opracowywana w Centrum Marshalla jest przystosowana do przenoszenia ludzi, sprzętu oraz eksperymentów na orbicie Ziemi, a docelowo do podróży na Marsa. Niektóre części silnika J-2X będą wydrukowane przy użyciu maszyny M2 Cusing, opierającej się o technologię SLM.
„Proces ten znacznie skraca czas potrzebny do produkcji elementów z kilku miesięcy, nawet do kilku dni.", powiedział Andy Hardin, integrator sprzętu w Departamencie Silników w MSFC. Produkowane tą metodą elementy mają mocniejszą strukturę i są bardziej niezawodne, co polepsza bezpieczeństwo całego pojazdu."
Badania strukturalne oraz testy palnościowe są planowane na koniec tego roku. Naukowcy mają nadzieję, że SLS ruszy w przestworza w 2017 roku. SLM wykorzystywany był już w projektach NASA, na przykład w projekcie ALPHA, który miał za zadanie stworzenie systemu transportu kosmicznego wielokrotnego użytku.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- industrial-lasers.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak przygotować wdrożenie systemów transportu w magazynach...
Wdrożenie zautomatyzowanych systemów transportu w oparciu o autonomiczne roboty mobilne to jeden ze sposobów na wykorzystanie rozwiązań...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-