NSK, obchodzi w tym roku 50. rocznicę utworzenia oddziałów europejskich. Produkty tej marki są wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ruchem i precyzją - nawet jeśli przyjdzie im pracować w najcięższych warunkach.
Dzięki szerokiej gamie produktów, ciągle udoskonalanym technologiom ich wytwarzania oraz elastycznemu dostosowywaniu swoich technologii do potrzeb klienta, NSK stała się jednym z wiodących światowych producentów łożysk, komponentów technologii liniowej i układów kierowniczych.
Kreujemy przyszłość
W 1963 roku w niemieckim Dusseldorfie powstała pierwsza europejska siedziba firmy NSK - japońskiego producenta łożysk istniejącego od 1916 roku. Od samego początku produkty firmy cechowała innowacyjność, a nieszablonowe rozwiązania szły w parze z najwyższą jakością wykonania i profesjonalnym serwisem. Dzięki nowym oddziałom sprzedaży spółka była w stanie oferować produkty stworzone przez nowopowstałe laboratorium badań inżynierskich min. łożyska igiełkowe, przekładnie kierownicze, a także pierwsze osie przeznaczone do super szybkich pociągów.
W latach 70. spółka weszła na wiele nieznanych dotąd rynków. W roku 1976 powstał pierwszy europejski zakład produkcyjny NSK w Peterlee w Anglii, a w 1990 roku NSK zdecydowała się na zakup największych producentów łożysk w regionie (UPI Group oraz Neuweg). Od tego czasu firma otworzyła dwa centra badawcze, a także wprowadziła szereg innowacji poprzez m.in. opracowanie najmniejszego na świecie łożyska o średnicy otworu 0,6 mm i średnicy zewnętrznej 2 mm, pierwszego na rynku podwójnego ramienia przekładni kierowniczej do elektronicznych układów kierowniczych, wprowadzenie serii ROBUST - ultra superszybkich łożysk kulkowych skośnych oraz serii NSKHPS – łożysk baryłkowych do maszyn przemysłowych. Dynamika rozwoju i innowacyjność technologii sprawiają, że to łożyska NSK kreują przyszłość branży.
Obecnie NSK zatrudnia w Europie ponad 3 400 pracowników oraz osiąga roczne obroty w wysokości 950 mln euro. Natomiast na rynku globalnym spółka daje pracę ponad 28 500 pracownikom w 29 krajach. Całą grupa osiągnęła roczne obroty 6,1 miliarda euro.
NSK w Polsce
Na rynku polskim spółka zaistniała na początku lat '90 po przejęciu Fabryki Łożysk Tocznych „Iskra". Obecnie kielecka fabryka NSK Bearings jest największym producentem łożysk kulkowych w Europie. W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park" z powodzeniem funkcjonuje zakład specjalizujący się w produkcji kolumn kierowniczych dla wiodących firm z branży motoryzacyjnej. Należący do spółki zakład produkcyjny o powierzchni 10 745 metrów kwadratowych jest jednym z większych tego typu obiektów w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Na rzecz komunikacji
W 50. rocznicę powstania europejskiego oddziału, NSK pragnie poinformować, że w celu usprawnienia komunikacji z mediami podjęto współpracę z agencją Public Relations Park Media Sp. z o. o. Przedstawiciele agencji będą opracowywać informacje prasowe i pośredniczyć w kontaktach z mediami.
Firma Park Media utworzyła internetowe centrum prasowe, które będzie popularyzować wszelkie działania NSK. Platformą wymiany doświadczeń i stale aktualizowanej wiedzy o produktach firmy będzie specjalnie utworzona strona internetowa www.parkmedia.pl/nsk, gdzie wszyscy zainteresowani spółką NSK będą mogli systematycznie śledzić publikowane doniesienia ze świata łożysk oraz przeglądać bogato ilustrowane informacje branżowe. Z pewnością znajdą tam także odpowiedzi na swoje pytania.
Przedstawiciele agencji odpowiadają za kontakty z mediami, opracowywanie informacji prasowych oraz odpowiadanie na bieżące pytania przedstawicieli mediów.
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- Park Media sp. z o. o.

Czytaj także
-
Jak uzyskać optymalne osiągi łożysk w przekładniach?
Projektowanie układów napędowych jest skomplikowanym procesem, podobnie jak diagnozowanie przyczyn awarii układów przenoszenia napędu. Dlatego...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-