Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-09-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-09-15
Podajnik wibracyjny - zasada działania
Podajnik wibracyjny - zasada działania

Podajniki wibracyjne zostały zaprojektowane specjalnie do późniejszej regulacji procesu podawania poszczególnych materiałów sypkich i komponentów. Urządzenia są instalowane bezpośrednio przy koszach zasypowych, różnych innych środkach transportu, z których materiał jest odpowiednio podawany. Z powodzeniem pracuje z nielepiącymi się komponentami i materiałami, dzięki czemu można szybko uzyskać pożądany rezultat, nawet w przypadku skomplikowanych operacji, przy zachowaniu najwyższych możliwych wymagań i warunków dla urządzeń przetwórczych.

Budowa podajników wibracyjnych

Strukturalnie sprzęt nie różni się od innych przedmiotów w tej klasie. Sercem maszyny jest mechanizm podający i sterujący, który zapewnia szybkie i nieprzerwane podawanie materiału do kolejnego etapu obróbki. Istotne jest samo koryto, do którego ładowany jest materiał, ponieważ jego wymiary pozwalają na dokładne określenie wielkości materiału, który ma być umieszczony wewnątrz do dalszego podawania.

Mechanizm kontrolny zminimalizuje potencjalne koszty właściciela, rzemieślnika, związane z wykorzystaniem sprzętu do celów przemysłowych. Projekt obejmuje również odpowiedni mechanizm podawania materiału, który jest pewnie zamocowany i posiada ruchomą część roboczą, zgodnie ze specyfiką procesu operacyjnego w zakładzie. Przeznaczony jest do łączenia z różnymi mechanizmami i zespołami, wyposażony jest we wszystkie niezbędne elementy i zespoły.
Podajniki wibracyjne znajdziesz na: https://corobotics.pl/produkty/podajniki-wibracyjne-asyril-stol-wibracyjny/

Zasada działania

Osobliwością zasady funkcjonowania i działania urządzenia jest całkowity brak specjalnego urządzenia trakcyjnego, które jest przewidziane w szeregu podobnych urządzeń do przemieszczania towarów. W tym celu wykorzystuje się efekt drgania dna zsypu, które odbywa się ściśle w określonym kierunku. Sama operacja odbywa się za pomocą mechanizmu zdalnego sterowania, który jest przekazywany z rąk do rąk przez potencjalnych pracowników firmy.
Co ważne, sprzęt posiada niezawodne mocowanie koryta do leja, co zapobiega wypadaniu poszczególnych elementów konstrukcji, materiału i innym negatywnym skutkom takiego użytkowania. Sam materiał jest ładowany do koryta i przekazywany do urządzeń rozdrabniających w celu dalszej obróbki. Ten typ konstrukcji jest szeroko stosowany ze względu na szereg unikalnych cech i właściwości, prędkości podawania, objętości podawania i innych czynników.

Klasyfikacja

Klasyfikacja polega po pierwsze na zmianach parametrów przepustowości, które mogą być ustawiane indywidualnie w zależności od specyfiki procesu technologicznego w zakładzie. Dotyczy to również tak ważnego elementu, jak koryto, którego wymiary ustalane są w zależności od możliwości projektowych.

Cechą klasyfikacji tych urządzeń jest to, czy urządzenia są zaprojektowane jako zamknięte, czy otwarte, co pozwala na bardziej racjonalne wykorzystanie urządzeń jako części innych urządzeń technologicznych zainstalowanych w pomieszczeniu. Urządzenia są również klasyfikowane ze względu na sposób montażu, który może być podparty lub podwieszony. Najbardziej praktyczna jest wersja wydłużona, której istotność wynika z rozwiązywania problemów z układem podczas pracy, lub podczas przenoszenia materiałów o małym kącie nachylenia.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.