Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13
Rower prosto z Doliny Krzemowej
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Już niedługo na rynek sprzętu rowerowego trafi pierwsza na świecie trójwarstwowa jednoczęściowa rama z włókna węglowego wydrukowana 3D. Jedna z firm z Doliny Krzemowej ogłosiła nawiązanie współpracy z butikowym producentem rowerów.

Rama ta jest wykonana jako pojedyncza część, w przeciwieństwie do obecnych ram kompozytowych, które są składają się z wielu części sklejonych ze sobą. Dzięki ciągłemu rozmieszczaniu włókien węglowych charakteryzuje się ona niespotykaną integralnością strukturalną i stabilnością.

Hemant Bheda, przewodniczący firmy AREVO, która dostarczy ramę, powiedział: „Jest to pierwsza rama wytworzona w procesie produkcji części 3D, która stanowi ważny kamień milowy dla tego przemysłu. Wraz z jej wprowadzeniem rozpoczęła się transformacja globalnego przemysłu motocykli kompozytowych".

Przy jej tworzeniu współpracował również uznany projektant w branży Bill Stephens, który dodał: "Ta technologia pozwala nas popchnąć granice projektowania do niemożliwych aż do tej pory granic."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews.com; 3ders.org

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :