empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2012-11-20
Nadchodzi rewolucja na rynku waterjetów

TECHJET wprowadza nowe funkcje do waterjetów.

Maszyny do cięcia wodą firmy TECHJET zostaną standardowo wyposażone w bardzo użyteczną dla właścicieli waterjetów funkcję oprogramowania. Mowa o opcji automatycznego układania, która pozwala wykorzystać niemal każdy centymetr ciętego materiału.

Warto dodać, że to oprogramowanie dostępne jest w standardzie tylko w maszynach firmy TECHJET. Inni producenci maszyn do cięcia wodą, jeśli nawet ich oprogramowanie dysponuje taką opcją, nie oferują jej w standardowym wyposażeniu waterjetów.

Funkcja automatycznego układania – jak to działa?

Funkcja ta jest odpowiedzią na pytanie, które często zadają sobie właściciele firm produkcyjnych. Jak produkować z materiałów własnych, aby zwiększyć wydajność produkcji i więcej zarabiać, przy jak najmniejszych startach produkcyjnych?

Wyobraźmy sobie, że nasza firma otrzymuje zlecenie produkcji pewnego elementu z dość drogiego materiału. Standardowe oprogramowanie waterjeta rozrysowuje projektowany element na materiale i waterjet rozpoczyna swoją pracę. Maszyna do cięcia wodą działa tak, jak zostanie zaprogramowana. To powoduje, że urządzenie nie wykorzystuje przy cięciu całego dostępnego obszaru i powstają tzw. odpady produkcyjne.

Teraz w waterjetach firmy TECHJET pojawia się w standardowym wyposażeniu funkcja automatycznego układania, która jest odpowiedzialna za jak najbardziej korzystny rozkład planowanych do cięcia elementów na materiale.

Opcja ta, oferowana przez firmę TECHJET w standardzie, gwarantuje najlepszy rozkład elementów do wycięcia. Posiada bowiem funkcję zagnieżdżania jednego elementu w drugim (np. w otworach umieszczane są automatycznie mniejsze elementy). Podobnie jest w przypadku układania kształtów zachodzących w kształt innych elementów, np. podkowa zachodząca na drugą podkowę.

Ważne jest oprogramowanie

Oprogramowanie instalowane w waterjetach TECHJET to nowoczesny i niezwykle inteligentny program wspomagający lub zastępujący na każdym kroku pracę człowieka po to, aby waterjeta mógł obsługiwać dosłownie każdy. Do pracy z oprogramowaniem TECHJET wystarczy podstawowa znajomość systemu Windows oraz rysunek lub zdjęcie wzoru, jaki zamierzamy wyciąć. Po wgraniu kształtu wybieramy materiał, grubość oraz jakość, w jakiej maszyna ma wyciąć dany kształt. Program sam za nas dobiera odpowiednie parametry cięcia tak, aby detal był wykonany idealnie z naszymi oczekiwaniami. Program instalowany w standardzie w waterjetach TECHJET zawiera też moduły dla zaawansowanych użytkowników, dzięki którym osoby doświadczone mogą zmodyfikować praktycznie każdy parametr cięcia, co czyni z tego oprogramowania jedno z najpotężniejszych na rynku rozwiązań do cięcia strumieniem wody o bardzo dużych możliwościach.

- To naprawdę niesamowite. Komputer z oprogramowaniem TECHJETu, wyposażony w funkcję automatycznego układania, jest w stanie poukładać elementy na arkuszu, wypełniając każdy dosłownie skrawek wolnej przestrzeni. Człowiekowi zajęłoby to chyba z miesiąc, a nasz komputer wykonuje obliczenia w ciągu kilkudziesięciu sekund – mówi Adam Cegielski z firmy TECHJET.

Nie trzeba dodawać, że w ten sposób nasza produkcja nie będzie generowała niepotrzebnych strat materiałowych. To zaś przełoży się na nasze zyski. Jest to bardzo ważne, jeśli pracujemy na dość drogich materiałach. A takie głównie są obrabiane przez maszyny do cięcia wodą.

Warto podkreślić, że to inteligentne oprogramowanie sterujące pozwala również na wycięcie elementu na podstawie zdjęcia lub grafiki, którą na przykład możemy skopiować z internetu, wprost z wybranej strony internetowej czy wyszukiwarki zdjęć i grafik google. Nie musimy umieć rysować grafiki. Wystarczy, że dany wzór po skopiowaniu z internetu w postaci pliku np. w formacie .jpg wprowadzimy do oprogramowania sterującego.

Techjet – czyli dbałość o szczegóły

Funkcja automatycznego układania to nie jedyny mocny argument przemawiający za wyborem waterjeta firmy TECHJET. Te maszyny mają jeszcze kilka ważnych cech.
- Podstawowym wyróżnikiem i atutem naszych maszyn są podzespoły, z jakich są zbudowane. Firmowe grube śruby kulowe, prowadnice liniowe, serwomotory oraz odlewany i oddzielony od stołu korpus sprawiają, iż jakość cięcia naszymi maszynami jest wyraźnie lepsza, a ich żywotność dłuższa. Ta niezwykła dbałość o ważne szczegóły wyróżnia nasze maszyny od produktów oferowanych przez konkurencję – wyjaśnia Marcin Cegielski.

Waterjety TECHJET pozwalają na użytkowanie wielu niezależnych głowic tnących, pracujących jednocześnie. Duży wybór stołów roboczych o wymiarach od 1.3x1.3m do 5.6x50.6m umożliwia precyzyjną obróbkę zarówno niewielkich fragmentów materiału na niewielkiej powierzchni, jak i największych dostępnych w przemyśle arkuszy materiału na dużej hali produkcyjnej.
Wysokowydajne pompy przystosowane do pracy ciągłej 24h na dobę o mocy od 30 do 200 koni mechanicznych, maksymalnym ciśnieniu roboczym 6200 Bar umożliwiają szybkie cięcie najtwardszych materiałów do 30 cm grubości. To powoduje, że waterjety TECHJET to maszyny przeznaczone do szybkiej i wydajnej produkcji.

Jedno ramię oznacza komfort pracy

Maszyny do cięcia wodą TECHJET posiadają konstrukcję jednoramienną. Ramię tnące waterjeta wyposażone jest także w przeciwwagę. Wprowadza to równowagę w konstrukcji ramienia, zapewniając mu większą stabilność i precyzję prowadzenia głowicy. Taka konstrukcja waterjeta jest wygodniejsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu. Właściciele maszyn jednoramiennych wybierają takie rozwiązanie ze względu na wygodę załadunków i rozładunków materiałów. Jest to istotne zwłaszcza jeśli zamierzamy świadczyć usługi, gdzie tniemy wiele lżejszych, ładowanych ręcznie materiałów.
Dodajmy, że część mechaniczna waterjeta jest oddzielona od stołu roboczego, dlatego podczas załadunku ciężkich materiałów nie ma obaw o ewentualne uszkodzenia maszyny do cięcia wodą. To jest ważne podczas załadunku materiału np. wózkiem widłowym, który może przecież uderzyć w stół roboczy maszyny.

Podczas gdy pozostali producenci czy dystrybutorzy oferują urządzenia z korpusem spawanym, jedynie firma TECHJET dostarcza waterjety z korpusem maszyny z pełnego odlewu. Co to oznacza? Jak wiadomo element wykonany z jednego odlewu zawsze będzie bardziej trwały podczas wieloletniej eksploatacji niż ten wykonany za pomocą spawanych części. Dlatego waterjety TECHJET cechują się nie tylko niesłychaną precyzją i stabilnością parametrów ale również wieloletnią żywotnością.

- Jesteśmy jednym z głównych dostawców niezawodnych maszyn do cięcia strumieniem wodnym w Polsce. Swoją pozycję zawdzięczamy naszym klientom. Ich zaufanie pozwala nam się rozwijać, a zadowolenie z dokonanego zakupu nadaje sens naszej pracy. Dlatego też, wszystkim nabywcom maszyn TECHJET gwarantujemy jakość, konkurencyjną cenę, szeroką ofertę produktów oraz profesjonalne doradztwo – zapewnia Marcin Cegielski z firmy TECHJET.

Więcej informacji na temat maszyn TECHJET i funkcji automatycznego układania:

TECHJET
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98 biuro F19
81-451 Gdynia
Tel. +48 58 698 23 33
www.techjet.eu
info@techjet.eu

 

TECHJET- targi.jpg
TECHJET- targi.jpg

 

Autor:
Techjet
Źródło:
www.techjet.eu
Dodał:
TECHJET Sp. z o. o.

Czytaj także