
Po 21 latach, największy wielki piec w Europie, piec nr 2 w Duisburg Schwelgern zakończył swój pierwszy cykl życia. W połowie czerwca jednostka będzie wychładzana, aby umożliwić rozpoczęcie prac modernizacyjnych. Po raz pierwszy piec został uruchomiony 28 października 1993 roku, a powrót do pracy zanotuje pod koniec września tego roku.
Przez ostatni rok palenisko pieca o średnicy 14,9 metra i wysokości 90 metrów wyprodukowało 75 milionów ton żelaza. Jego renowacja stanowi znaczącą inwestycję kapitałową. Demontaż i inne prace konserwacyjne i naprawcze będą z założenia czaso- i pracochłonne, gdyż od rzetelności ich wykonania zależy jakość pracy pieca przez wiele kolejnych lat. ThyssenKrupp Steel Europe wyda na projekt ponad 200 milionów euro.
Piec jest modernizowany kompleksowo. Cała jego wewnętrzna okładzina o grubości dwóch metrów zostanie zerwana i zastąpiona nową. Do tego celu będzie potrzebne około 7100 ton materiału ogniotrwałego. Piec zyska również nowy system chłodzenia, który wykorzysta ponad 2300 miedzianych płyt. Zostanie także wyremontowana cała okalająca go infrastruktura.
W ramach przygotowań do wygaszenia pieca, w październiku ubiegłego roku został ponownie uruchomiony piec nr 9 w Duisburg Hamborn. Dzięki temu produkcja stali nie zostanie zachwiana podczas modernizacji najstarszego tego typu urządzenia w Europie.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- steelguru

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Operacje gwintowania – o czym warto wiedzieć
Wiadomości wstępne o gwintach Połączenia gwintowane możemy znaleźć praktycznie wszędzie tam gdzie chcemy ze sobą połączyć dwa elementy i mieć...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-