Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-08-02 | Ostatnia aktualizacja: 2011-08-02
TMI prezentuje cięcie laserem pod wodą

TMI prezentuje cięcie laserem pod wodą
Możliwość takiego cięcia, zgodnie z tym, co twierdzi TWI, znajduje zastosowanie, w aplikacjach, w których elementy umieszczone są w podwodnym środowisku. Przykładem tutaj może być basen do przechowywania odpadów jądrowych lub pobliże samego reaktora. Takie cięcie może być dobrym rozwiązaniem w przypadku możliwości zaprószenia ognia. Badane są również możliwości stosowania tego typu cięcia przy likwidacji ostrych krawędzi detali.
Istota cięcia laserowego wymaga, oprócz samej wiązki lasera, strumienia gazu, który jest dostarczany koncentrycznie w stosunku do wiązki. TWI użył strumień gazu do tworzenia lokalnego środowiska gazowego, które bezpośrednio przylega do obrabianego metalu.
Na pierwszych pokazach TWI udało się przeciąć dwunastocentymetrowy blok stali zanurzony 30cm pod wodą z prędkością 0,4m/min.
TWI jest niezależną organizacją badawczo-rozwojową, z siedzibą w Cambridge. Istnieje w Wielkiej Brytanii od 1946 rok oraz posiada kilka oddziałów na całym świecie. TWI ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie wynalazków, innowacji oraz transferu wiedzy. Skupia się na wszystkich sektorach przemysłu we wszystkich aspektach wytwarzania, produkcji i integracji nowych technologii.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- optoiq

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Laserowa obróbka metalu - współpraca z najlepszymi ma sens
W wielu dziedzinach ludzkiego życia liczy się dobrze ugruntowana wiedza oraz umiejętność jej użycia w praktyce. Ważną sprawą są tutaj także...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-