
Autodesk zakończył przejęcie Delcam, jednego z wiodących światowych dostawców oprogramowania CAM. Autodesk ogłosił zamiar nabycia Delcama 7 listopada ubiegłego roku, a koszt inwestycji wyniósł 286 milionów dolarów. Delcam będzie działać jako niezależna spółka zależna firmy Autodesk – bez znaczących zmian w prowadzeniu biznesu.
„Tym przejęciem Autodesk zwiększa siłę finansową Delcam, przynosząc nam niezrównane doświadczenie w projektowaniu i długą historię czynienia technologii dostępnej szerokiemu gronie projektantów. Poprzez dzielenie się naszą technologią i wiedzą, ta transakcja zmieni przemysł i poprawi sposób, w jaki świat jest zaprojektowany i wykonany.", powiedział Clive Martell, dyrektor generalny Delcam. „Zachowując podstawową strukturę biznesu Delcama, Autodesk pokazuje zaufanie i szacunek dla naszych rozwiązań, zarządzania i organizacji. Nam pozostaje się cieszyć z niezwykle ciekawych, wspólnych perspektyw, które rysują się przed nami."
Brytyjski Delcam zapewnia zautomatyzowane rozwiązania CAD/CAM dla różnych branż, od przemysłu lotniczego i motoryzacyjnego do związanego z zabawkami i sprzętem sportowym. Firma posiada ponad 30 biur na całym świecie i zatrudnia około 700 pracowników.
„Przejęcie Delcam jest ważnym krokiem dla dalszej ekspansji firmy Autodesku na rynku produkcji i wytwarzania poza sferą projektowania, na której firma opiera swoje korzenie. Wraz z Delcam mamy nadzieję przyspieszyć rozwój bardziej kompleksowego prototypowania cyfrowego, które będzie posiadać realne przełożenie na produkcję.", powiedział Buzz Kross, wiceprezes działu projektowania oraz produktów PLM. „Cieszymy się, że pracownicy Delcam, ich klienci oraz partnerzy poszerzą społeczność Autodesku."
Oczekuje się, że transakcja nie będzie miała wpływu na zmianę ubiegłorocznych prognoz Autodesku dotyczących planowanych zysków w 2014 roku, gdyż te zostały przeprowadzone tuż po ogłoszeniu zamiarów nabycia Delcama.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- autodesk

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Jakie oprogramowanie CAD/CAM sprawdzi się dla branży motoryzacyjnej?
Branża motoryzacyjna to sektor, w którym innowacyjność i precyzja są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM odgrywa...
-
-
-
-