empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-11
Chcesz ławo łączyć materiały o różnych właściwościach? Zainwestuj w ręczną spawarkę laserową.

Dobrze jest mieć alternatywę. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydajne spawanie. O wiele lepsza od tradycyjnej, bo dokładniejsza i bardziej ekonomiczna, która w innowacyjny sposób łączy materiały o różnych właściwościach. Taka właśnie jest spawarka laserowa. Poznaj więcej jej zalet.

Ręczna spawarka laserowa

W każdej branży ważny jest rozwój technologii i narzędzi, które ułatwiają wykonywanie pracy, a przede wszystkim zwiększają jej wydajność, dokładność i możliwości operacyjne. Nie inaczej jest w przemyśle metalowym. Dlatego ciągłe poszukiwanie nowych metod spawania, przyczyniło się do stworzenia takiego urządzenia, jakim jest przemysłowa spawarka laserowa. Inaczej niż jej alternatywne — tradycyjne odpowiedniki, spawarka laserowania umożliwia spawanie metali mieszanych o różnych właściwościach topnienia. Spawanie laserem powoduje, że możliwe staje się tworzenie i budowanie najbardziej skomplikowanych konstrukcji przestrzennych. Dlatego zalety tego urządzenia docenią nie tylko operatorzy spawarki, ale też przemysł budowlany, branże powiązane, a na końcu użytkownicy przedmiotów i konstrukcji, wykonanych z metali zespawanych spawarką laserową. Czym tak właściwie jest ręczna spawarka laserowa

Ręczny laser spawający to spawarka przemysłowa z ręcznym pistoletem spawalniczym. Pistolet spawalniczy połączonym jest ze źródłem lasera za pomocą światłowodu o różnej długości. Długie przewody światłowodowe zapewniają praktycznie nieograniczoną swobodę ruchu pistoletem przez operatora. Dzięki temu zwiększają się możliwości dotarcia do dużego obszaru spawania. Zastanawiasz się, jaką spawarkę laserową wybrać?

Specyfikacja — spawarka laserowa Fanuci 3.0

Wśród spawarek laserowych na uwagę zasługuje model Fanuci 3.0. To najlepsza spawarka laserowa. Sam laser (fibrowy) umieszczony jest w obudowie mobilnej, która ułatwia przemieszczanie się operatorowi w hali spawalniczej, czy też w każdym innym miejscu, w którym on pracuje. Urządzenie osadzone na kółkach, dotykowy ekran czy system chłodzenia zintegrowany, zasilany cieczą, to tylko niektóre z jego wielu zalet. Ta spawarka laserowa posiada programy spawania na różne materiały, żywotność źródła ok 100 tys. godzin i elastyczny światłowód. Dlatego cechuje ją niezwykle prosta obsługa, którą ocenią wszyscy operatorzy.

Zalety ręcznej spawarki laserowej

Najważniejszą z zalet, jaką daje ręczna przemysłowa spawarka laserowa, jest możliwość spawania metali kolorowych i innych metali, o różnych właściwościach fizycznych. Spawarki laserowe doskonale radzą sobie z łączeniem materiałów ze stali nierdzewnej. Spawanie laserem fibrowym jest zatem o wiele wydajniejsze w porównaniu do tradycyjnych metod. Ponadto jest bardziej ekonomiczna i bezpieczna. Co jeszcze przemawia na korzyść spawarki laserowej?
Niewątpliwym atutem ręcznych spawarek laserowych jest fakt, że nie trzeba ich na bieżąco konserwować. Ponadto są lekkie i można je łatwo transportować pomiędzy stacjami roboczymi. Tę elastyczną pracę źródła docenią pracownicy wielu branż, które korzystają z technologii spawalniczych.

Przy tak wielu zaletach spawarek laserowych, warto jest zdecydować się na niezawodne urządzenia, polecane przez profesjonalistów, które sprawdzą się w każdych warunkach. Wyposażona w fiber czyli laser, budowa zintegrowana all in one, wspomniana już wcześniej spawarka laserowa Fanuci 3.0 to wysokiej jakości przemysłowa spawarka laserowa, która zapewnia wysoką wydajność i efektywność pracy. Poznaj jej pełną specyfikację. Odwiedź centrummaszyncnc.pl, które prowadzi sprzedaż i serwis spawarek laserowych i dowiedz się więcej.

Autor:
Centrum Maszyn CNC
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji