empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2012-11-20
Jedno ramię – przełom w projektowaniu waterjetów

Techjet dostarcza innowacyjne waterjety

Do tej pory maszyny do cięcia wodą miały głównie konstrukcję bramową. Dla wielu operatorów oznaczało to spore problemy związane z wygodnym operowaniem przy stole roboczym. Dlatego firma TECHJET oferuje w sprzedaży waterjety wyposażone w jedno ramię. Takie rozwiązanie umożliwia swobodną pracę przy maszynie do cięcia wodą.

Większość maszyn do cięcia wodą dostępnych na rynku ma konstrukcję jednej bramy. Oznacza to, że operator waterjeta może dojść do stołu roboczego jedynie z dwóch stron, aby zainstalować cięty materiał. Problem pojawia się, gdy będziemy pracowali na dość dużym elemencie. Szczególnie podczas operacji jego umieszczania na stole roboczym maszyny do cięcia wodą.

Jedno ramię – wygoda i bezpieczeństwo

Dlatego firma TECHJET oferuje swoim klientom waterjety wyposażone w jedno ramię, na którym jednak można zainstalować kilka głowic tnących. Co jeszcze przemawia na korzyść rozwiązań jednoramiennych w stosunku do bramowych?

Jak już wspomnieliśmy, maszyny do cięcia wodą TECHJET posiadają konstrukcję jednoramienną. Operatorzy mogą więc dojść do stołu roboczego aż z trzech stron. Dzięki temu pracownicy mają o wiele większy komfort przy załadunku czy rozładunku materiałów, niż przy konstrukcjach bramowych.

Jest to istotne przy lekkich materiałach, które pracownicy układają własnoręcznie na stole roboczym.Mogą spokojnie operować materiałem z jego trzech stron. Podobna sytuacja wygląda z załadunkiem ciężkich materiałów, które dostarczane są do maszyny za pomocą wózka widłowego. Tu również operator może w komfortowy sposób umieścić duży materiał na stole roboczym waterjeta. Konstrukcje bramowe niestety takiego komfortu już nie zapewniają.

Trzeba też pamiętać, że na maszynach do cięcia wodą tniemy głównie drogie materiały. Często powierzone nam przez klientów. Konstrukcja jednoramienna zapewnia w tym momencie większy komfort bezpieczeństwa przy załadunku materiału, niż rozwiązanie bramowe.

Oddzielony stół od waterjeta

Warto również wspomnieć, że waterjety TECHJET posiadają jeszcze jedną unikalną cechę, która daje im przewagę nad innymi maszynami do cięcia wodą. Ramię tnące jest oddzielone od stołu roboczego, tzw. wanny. Co to powoduje? Drgania, które pojawiają się podczas pracy waterjeta nie są przenoszone na głowicę tnącą. To zapewnia większą precyzję wykonywanego cięcia.
Stół oddzielony, połączony dodatkowo z jednoramienną maszyną jest bezpieczniejszy w użytkowaniu przy załadunkach, np. wózkiem widłowym. Podczas takich załadunków wózek bardzo często styka się z maszyną.

W maszynach jednoramiennych z oddzielnym stołem mechatronika (serce) maszyny jest bezpiecznie ulokowana w korpusie za stołem, dlatego nawet jak ktoś popełni błąd i uderzy wózkiem czy ciężkim materiałem w stół, to nie psuje nam całej maszyny. To daje spokój właścicielowi, można swobodnie ładować wózkiem widłowym nawet ciężkie materiały.

- Każdy właściciel firmy wie, że ludzie popełniają błędy, więc wolą maszynę odporną na te błędy. Wielu właścicieli maszyn bramowych, gdzie stół połączony jest z korpusem boi się ciąć grube materiały. Każdy załadunek bardzo ciężkich materiałów może skończyć się uszkodzeniem maszyny. U nas tego problemu nie ma – mówi Marcin Cegielski z firmy TECHJET.

Ważna jest przeciwwaga

Istotnym elementem konstrukcji jednoramiennej waterjetów TECHJET jest również umieszczona na ramieniu maszyny przeciwwaga. Przeciwwaga wprowadza równowagę w konstrukcji ramienia zapewniając mu większą stabilność i precyzję prowadzenia głowicy. To jest istotne rozwiązanie jeśli chcemy, aby nasz waterjet ciął materiał z wielką precyzją.

Konstruktorzy maszyn bramowych podkreślają, że dzięki takiemu rozwiązaniu można na bramie instalować więcej niż jedną głowicę tnącą. Czas obalić kolejny mit.

Waterjety TECHJET pozwalają na użytkowanie wielu niezależnych głowic, pracujących jednocześnie. Duży wybór stołów roboczych o wymiarach od 1.3x1.3m do 5.6x50.6m umożliwia precyzyjną obróbkę zarówno niewielkich fragmentów materiału na niewielkiej powierzchni, jak i największych dostępnych w przemyśle arkuszy materiału na dużej hali produkcyjnej.

Jeśli więc szukasz niezawodnego, precyzyjnego, taniego w eksploatacji i łatwego w obsłudze waterjeta to dobrze trafiłeś. Dołącz do ponad kilkudziesięciu zadowolonych użytkowników waterjetów TECHJET w Polsce i zacznij zarabiać na cięciu wodą lub obniżaj koszty swojej produkcji.

Więcej informacji na temat waterjetów TECHJET:

TECHJET
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98 biuro F19
81-451 Gdynia
Tel. +48 58 698 23 33
www.techjet.eu
info@techjet.eu

 

TECHJET SMARTJET 2030.jpg
TECHJET SMARTJET 2030.jpg

 

Autor:
Techjet
Źródło:
www.techjet.eu
Dodał:
TECHJET Sp. z o. o.

Czytaj także