empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2012-11-20
Nagroda Marszałka dla SMARTJETA

TECHJET nagrodzony na Targach TECHNICON 2012

Sukcesem zakończył się udział firmy TECHJET w gdańskich Targach Technicon Innowacje 2012. Prezentowana publiczności maszyna do cięcia wodą SMARTJET zdobyła Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego. Stoisko firmy zaś cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Podczas targów Technicon Innowacje 2012 w Gdańsku firma TECHJET – lider w dostarczaniu maszyn do cięcia wodą, zaprezentowała maszynę SMARTJET. To waterjet, który ze względu na łatwość obsługi, duże możliwości, a także i cenę ma szansę trafić do każdego polskiego przedsiębiorcy z branży produkcyjnej i usługowej.


- SMARTJET jest urządzeniem uniwersalnym. Dzięki jego zastosowaniu w firmie, każdy właściciel stanie się niezależnym przedsiębiorcą. Będzie mógł świadczyć usługi cięcia i obrabiania różnych materiałów, m.in.: stali, kamienia, drewna, szkła, tworzyw sztucznych, laminatów. I to wszystko za pomocą tylko jednej maszyny i tych samych akcesoriów. Dzięki tej maszynie firma będzie mogła zarabiać na wielu różnorodnych usługach oraz przyjmować zlecenia, jakich inne urządzenia nie będą w stanie wykonać – mówi Marcin Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET.

Dodać należy, że SMARTJET wyróżnia się na tle podobnych urządzeń swoją atrakcyjną ceną. Przede wszystkim jednak ta maszyna jest bardzo prosta w obsłudze. Każda osoba, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w operowaniu urządzeniami do cięcia wodą, po krótkim szkoleniu może z powodzeniem wycinać precyzyjne detale SMARTJET'em. Samo przygotowanie cięcia jest naprawdę banalnie proste. Wystarczy zaimportować do oprogramowania kształt, jaki chcemy wyciąć, następnie ustawiamy rodzaj materiału, grubość, jakość wykonania i po mniej więcej... 30 sekundach możemy zacząć produkcję lub mamy gotową wycenę cięcia.

Taki jest właśnie waterjet SMARTJET – szybki, łatwy w obsłudze i atrakcyjny cenowo. Dzięki temu po raz pierwszy technologia cięcia wodą może być dostępna praktycznie dla każdego polskiego przedsiębiorcy.

8 edycja Targów Techniki Przemysłowej Nauki i Innowacji TECHNICON INNOWACJE 2012 trwała dwa dni. Przez ten czas stoisko firmy TECHJET cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Nasza ekspozycja targowa przeżywała przez dwa dni prawdziwe oblężenie ze strony zwiedzających i dziennikarzy. To oczywiście nas bardzo cieszy – mówi Adam Cegielski, współwłaściciel firmy TECHJET. – Pierwszego dnia targowego cięliśmy mozaikę składającą się na obraz Leonardo da Vinci „Człowiek Witruwiański". Wysokiej jakości materiały do powstania mozaiki dostarczyła nam firma Maxkomfort z Gdyni. Powstało w ten sposób naprawdę wyjątkowe dzieło, dzięki zastosowaniu maszyny do cięcia wodą. Drugiego dnia zaś cięliśmy SMARTJET'em próbki na życzenie zwiedzających Targi. Kolejka do naszego projektanta była naprawdę duża.

Zainteresowanie możliwościami cięcia różnych materiałów przez SMARTJETA była ogromne. Wielu przedsiębiorców nie ukrywało, że na gdańskich targach jest właśnie po to, aby sprawdzić w praktyce możliwości maszyny do cięcia wodą.

- Spotkaliśmy się z osobami, które były zainteresowane waterjetami. Z wielkim zaskoczeniem odkrywały, że nasze maszyny do cięcia wodą są naprawdę uniwersalne i łatwe w obsłudze. Do tej pory technologia cięcia wodą kojarzyła im się z czymś skomplikowanym, drogim i niedostępnym. SMARTJET sprawił, że cięcie wodą może być technologią przyjazną w użytkowaniu, dostępną praktycznie dla każdego przedsiębiorstwa w naszym kraju – mówi Marcin Cegielski.

- Kiedyś waterjety kojarzyły się z bardzo skomplikowanymi maszynami. Mogli je obsługiwać tylko zaawansowani operatorzy maszyn CNC. Wszystko było skomplikowane, trudne w obsłudze, przez co branża była dość hermetyczna. Wielu producentów podąża w kierunku dokładania do maszyny dodatkowych technicznych nowinek i gadżetów, np. czujników wysokości czy głowic 5 osiowych. To tylko zwiększa skomplikowanie maszyny i sprawia, że jest ona coraz bardziej podatna na błędy użytkownika i awarie z tym związane. Projektując konfigurację SMARTJET'a, poszliśmy w zupełnie innym kierunku. Prowadząc usługowe centra cięcia, gdzie zrealizowaliśmy już setki realizacji, zauważyliśmy, że 98 % zleceń na rynku nie wymaga do ich realizacji głowic 5 osiowych i innych gadżetów. Dokładanie ich do maszyny tylko ją niepotrzebnie komplikuje oraz podraża koszty jej zakupu i użytkowania. Maszyna ma być bardzo prosta w obsłudze, precyzyjna, niezawodna, tania w eksploatacji i ma zarabiać. Taki jest właśnie SMARTJET – dodaje Adam Cegielski.

Walory prezentowanej przez TECHJET maszyny z serii SMARTJET zostały zauważone przez jury konkursowe Targów Technicon Innowacje 2012. W efekcie firma otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego.

– Ta nagroda to sukces wszystkich pracowników firmy TECHJET, którzy na ten efekt ciężko pracowali - mówi Marcin Cegielski.

Waterjet SMARTJET cieszył się także dużym zainteresowaniem dziennikarzy. Przedstawiciele ogólnopolskich mediów przyznawali, że to jedno z najbardziej interesujących urządzeń pokazanych na Targach Technicon Innowacje 2012.

Więcej informacji:

TECHJET
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny

Al. Zwycięstwa 96/98 biuro F19

81-451 Gdynia

Tel. 58 698 23 33
www.techjet.eu

 

technicon-techjet011.png
technicon-techjet011.png

 

Autor:
Techjet
Źródło:
www.techjet.eu
Dodał:
TECHJET Sp. z o. o.

Czytaj także