Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-03-09
Kompaktowe siłowniki z prowadnicami - podstawowe informacje

Elementy pneumatyczne są dzisiaj powszechnie wykorzystywane przez przedsiębiorców wielu branż przemysłowych. To właśnie one pozwalają osiągnąć jednostajny ruch większości maszyn, tym samym istotnie usprawniając większość procesów. Dzięki nim niezwykle rzadko wykorzystuje się dzisiaj pracę ludzkich mięśni. Warto wiedzieć, że wśród wszystkich dostępnych modeli pojawiły się również bardzo praktyczne kompaktowe siłowniki z prowadnicami (https://pneumatyka-smc.24inter.pl/Silowniki-z-prowadnicami-c93). Cechują je niewielkie rozmiary oraz łatwość obsługi, co wpływa na komfort i zakres możliwości ich stosowania. Poznaj podstawowe informacje na ich temat. 

siłowniki z prowadnicami
siłowniki z prowadnicami

Siłowniki pneumatyczne

Nowoczesne siłowniki pneumatyczne, czyli elementy wykorzystujące jako czynnik roboczy sprężone powietrze, są dzisiaj powszechnie wykorzystywane w wielu zróżnicowanych branżach. Wśród użytkowników zyskują uznanie przede wszystkim ze względu na to, że są stosunkowo intuicyjne w obsłudze, cechuje je nieskomplikowana budowa, a ich rozmiary mogą być naprawdę kompaktowe. Co więcej, to rozwiązania mogące pracować w skrajnych temperaturach - wysokich i niskich. Dzięki wykorzystywaniu sprężonego powietrza pozostają bezpieczne dla użytkowników, a co istotne, można stosować je tam, gdzie modele elektryczne stanowiłyby zagrożenie.

Należy również podkreślić, że siłowniki pneumatyczne są obojętne dla środowiska naturalnego. Czynnikiem napędzającym jest sprężone powietrze, a więc nie generują niepotrzebnych zanieczyszczeń. Możliwe jest więc utrzymanie naprawdę wysokiej higieny pracy.
Kompaktowe siłowniki z prowadnicami - odpowiedź na potrzeby użytkowników

Rynek jest niezwykle dynamiczny i wiele się w nim zmienia - producenci muszą więc śledzić na bieżąco potrzeby użytkowników i dostosowywać do nich oferowane rozwiązania. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach atrakcyjność ich oferty istotnie wzrosła, bowiem pojawiły się w niej funkcjonalne kompaktowe siłowniki z prowadnicami (https://pneumatyka-smc.24inter.pl/Silowniki-z-prowadnicami-c93). Pozwoliło to na wykorzystywanie ich tam, gdzie ze względu na ograniczoną przestrzeń standardowe rozwiązania nie wchodziły w rachubę.

Nowoczesne siłowniki z prowadnicami o kompaktowych rozmiarach zapewniają średnice w zakresie 16-125 mm. Ich wyróżniającymi cechami są mała waga i krótka zabudowa, dzięki czemu mogą zdecydować się na nie użytkownicy dysponujący niewielką przestrzenią. W ich przedsiębiorstwach mogą obecnie pojawić się:
• siłowniki jedno- i dwustronne,
• siłowniki z tłoczyskiem jedno- i dwustronnym,
• siłowniki z tłoczyskiem chromowanym i nierdzewnym.

W kompaktowych siłownikach z prowadnicami pojawiają się płyty czołowe i tłoczyska o specjalnej konstrukcji. Na rynku jest dostępnych wiele modeli o zróżnicowanych parametrach, by każdy użytkownik znalazł rozwiązanie dokładnie dopasowane do wybranej aplikacji. Decydując się na zakup, pamiętaj jednak, by współpracować z najlepszymi - wybieraj sklepy, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i wiedzą branżową. Z tego względu rekomendujemy firmę Inter Trade (https://pneumatyka-smc.24inter.pl/), która zapewnia fachowe doradztwo i atrakcyjne warunki. 

siłowniki z prowadnicami
siłowniki z prowadnicami

Siłowniki kompaktowe - co warto wiedzieć?

Kompaktowe siłowniki z prowadnicami to niewielkich rozmiarów napędy pneumatyczne. Dzięki swojej budowie stanowią doskonałe rozwiązanie do maszyn, w których wymagane jest zabezpieczenie przed obrotem tłoczyska. Sprawdzają się również w środowisku o dużym obciążeniu promieniowym. Należy także wspomnieć, że cechuje je łatwość montażu - nie jest bowiem konieczne wyposażenie siłowników (https://pneumatyka-smc.24inter.pl/Wyposazenie-silownikow-c54) w dodatkowe elementy montażowe.

Mówiąc o kompaktowych siłownikach z prowadnicami, musimy również podkreślić, że ich wydajność może być naprawdę duża. Pozwala to na wykorzystywanie ich także w przypadku konieczności przenoszenia ciężkich obiektów (do tego rodzaju zadań należy wybierać modele o zniwelowanym tarciu). 

siłowniki z prowadnicami
siłowniki z prowadnicami
 

obraz_4.jpg

obraz_5.jpg

obraz_6.jpg

siłowniki z prowadnicami
siłowniki z prowadnicami
 

Autor:
Inter Trade
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także