Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-11-28
Regeneracja a naprawa wtrysków – różnice

Uszkodzone wtryski samochodowe mogą być istotnym problemem w bezpiecznej i stabilnej eksploatacji pojazdu. Aby zapobiec dalszym awariom, jak również po to, żeby móc kontynuować swoją pracę, rozważ poddanie ich ocenie serwisowej. Jeżeli ta wykaże, że część nadaje się do regeneracji, będziesz mógł niskim kosztem przedłużyć żywotność wtryskiwaczy. Dowiedz się, jaka jest różnica między regeneracją a naprawą.

 

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?

Regeneracja wtryskiwaczy, ze względów ekonomicznych oraz środowiskowych staje się coraz popularniejszą usługą. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji, chcąc przywrócić zużytym podzespołom fabryczne właściwości.

h7k9hwflsps8qic.jpg

 

Proces polega na bardzo wnikliwej diagnostyce, która ma na celu zlokalizowanie źródła problemu. W wieloetapowej procedurze zaczyna się od ustalenia przyczyny problemów, potem demontuje się i myje elementy sklasyfikowane do regeneracji. Istotne są dokładne pomiary i nadanie indywidualnego kodu, który zapewni podzespołowi integralność oraz ścisłą współpracę z silnikiem.

 

Naprawa wtryskiwaczy – co to za proces?

Naprawa zazwyczaj oznacza wymienienie zużytych, niewydajnych elementów wtryskiwaczy na nowe. Chodzi tu zazwyczaj o podmienienie jednej cewki czy innego podzespołu, co pozwala sporo zaoszczędzić. Naprawa może też wiązać się z czyszczeniem i konserwacją całego wtrysku, aby dać mu nowe życie i przygotować do dalszej pracy. Chodzi głównie o to, aby usunąć konkretną usterkę, jeśli powodem awarii jest np. uszkodzenie mechaniczne.

 

Co świadczy o uszkodzeniu wtryskiwaczy?

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć uszkodzenie wtryskiwacza (łatwiej oszacować przynajmniej mniej więcej, kiedy dojdzie do jego wyeksploatowania, choć to także zależy od wielu czynników, m.in. stylu pracy i jakości komponentu). Jednak są pewne sygnały mogące świadczyć o awarii:

  • spadek osiągów,
  • problem z osiągnięciem wysokiej mocy silnika,
  • podwyższone zużycie paliwa,
  • dym wydobywający się spod maski,
  • duża ilość czarnych substancji smolistych w spalinach,
  • nierówna praca silnika,
  • problem z rozruchem silnika.

 

Naprawa a regeneracja wtryskiwaczy – cena

Zazwyczaj koszt regeneracja wtryskiwaczy jest niższy niż koszt naprawy części samochodowych (nie wspominając o zakupie nowych). W porównaniu z nowym elementem, na zregenerowanym można zaoszczędzić nawet 50%.

6a2Xyswadu234yr.jpg

Z drugiej jednak strony nie należy szukać przesadnych oszczędności i odwiedzać nieznanych warsztatów. Lepiej jest współpracować z zaufaną firmą, która udzieli gwarancji na zregenerowaną część – najlepiej w technologii zgodnej z założeniami fabrycznymi danego producenta.

 

Źródło:
wuzetem.pl

Czytaj także