Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-03-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-24
Druk 3D w seryjnej produkcji satelitów i statków kosmicznych
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Technologia druku 3D jest wykorzystywana także do produkcji części do satelitów i innych statków kosmicznych, a trend ten będzie się nasilał w przyszłości.

Thales Alenia Space, wspólne przedsięwzięcie Thales i Leonardo, jest jedną z największych firm na rynku, która wdrożyła już 4 lata temu pierwsze rozwiązania 3D. Na satelitach umieszczonych na orbicie w roku 2017 znajdowały się największe części wydrukowane 3D, jakie kiedykolwiek powstały w Europie. Teraz TAS przenosi druk 3D do produkcji seryjnej, aby stworzyć komponenty do satelitów telekomunikacyjnych zbudowanych na nowej, całkowicie elektrycznej platformie Spacebus Neo.

Będzie ona wyposażona w cztery wsporniki kół reakcyjnych wykonane z aluminium oraz 16 wsporników mechanizmu rozmieszczania i wskazywania anteny (ADPM): cztery z aluminium i 12 z tytanu. Innowacyjny wspornik został zaprojektowany w celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku na niższe koszty. Nowa część jest o 30% lżejsza i oferuje lepszą wydajność. Zastosowana w nich technika pozwala na produkcję seryjną z wysokim stopniem.

Części te zostały już zintegrowane z satelitą Konnect Eutelsat. Philippe Sicard, inżynier w Eutelsat, powiedział: „Eutelsat jest teraz w pełni zaangażowany w rozwój i wykorzystanie części satelitarnych 3D na wszystkich etapach procesu, od projektu do końcowej dostawy."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
3dprintingmedia.network; 3ders.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także