Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-31
Jak działają wycinarki laserowe?
Jak działają wycinarki laserowe?

Wycinarki laserowe nadają się do krojenia produktów takich jak stal zwykła, stal kwasoodporna, aluminium, miedź, metale kolorowe oraz inne. Wycinarki laserowe, podobnie jak zaginarki do blachy, wykorzystywane są zwłaszcza przy cięciu blach cienkich. Służą do tworzenia elementów, od których wymaga się dużej dokładności wymiarowo-kształtowej również prawdopodobnie najostrzejszej krawędzi cięcia, z niską powierzchnią dopływu gorąca. Wycinarki te umożliwiają znacznie doskonalszą jakość krawędzi w zestawieniu do wycinarki plazmowej lub hydrologicznej.

 

Światłowodowe wycinarki laserowe

Wysokowydajne światłowodowe wycinarki laserowe do ultraszybkiego cięcia, skutecznej, obszernej obróbki laserowej, będące doskonałą maszyną na wprowadzenie do technologii cięcia laserem światłowodowym. Przy bezstykowym rozdzielaniu stali, stali szlachetnej oraz aluminium, wykonywa się wycinarką laserową CNC największą precyzję oraz jakość. Dzięki dużej odporności laserów, mogą być wykonywane kompletne modele bez kłopotu. Z tego względu są konwencjonalne wycinarki CNC do blachy w wielu zakresów wykorzystywania przez wycinarki zastąpione. Poza sprawdzonym laserze CO2, są również do dyspozycji lasery na ciele trwałym, lasery fiber, lasery krystaliczne oraz różne systemy.

Zalety wycinarki laserowej

Oprócz elastyczności, dobrą stroną narzędzia jest duża skuteczność, a również cicha oraz wytężona praca. Tempo cięcia jest zwłaszcza wielkie przy materiałach lekkich. Dzięki niewielkiej średnicy promienia nie trwonimy tworzywa, i skończenie chociażby niezwykle trudnych kształtów nie jest dla maszyny kłopotu. Należałoby również pamiętać o niskich kosztach pracy w zestawieniu do pozostałych form obróbki – szczególnie przy wykonywaniu wielkiej ilości czynników. Grawerować można z kolei praktycznie każde tworzywo. Znaczy to niezwykle ogromne możliwości wykorzystania wycinarki laserowej, zarówno w celach dekoratorskich, jak również na przykład przy produkcji pieczątek, w druku cyfrowym lub przy tworzeniu detali smartfonów oraz komputerów.

Na czym polega grawerowanie laserowe?

Podczas grawerowania laser zmienia kontur, rycinę czy zdjęcie (np. JPG czy PNG) na wysokiej skali produktów. W trakcie tego przebiegu tworzony materiał jest usuwany punkt po punkcie. Produkt jest usuwany linia po linii, tzn. laser przemieszcza się poziomo blisko jednych linii grawerowania. Ta forma obróbki jest określana grawerowaniem siatkowym.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
polsver.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także