Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2012-10-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-11-22
Jesienna oferta dla branży kamieniarskiej!

Tylko teraz MAXIEM do obróbki kamienia w specjalnej cenie!

Jesienna oferta dla branży kamieniarskiej!

- Nadchodząca pora roku to idealny moment na przegląd i konserwację sprzętu, a także na inwestycje w nowe maszyny. Dlatego właśnie teraz przygotowaliśmy specjalną, jesienną ofertę dla firm z branży kamieniarskiej - informuje Tomasz Łapiński dyrektor sprzedaży MAXIEM Waterjets w Polsce.

MAXIEM do obróbki kamienia

Jedna maszyna MAXIEM jest w stanie zastąpić szereg tradycyjnych narzędzi stosowanych w obróbce kamienia. Strumieniem wody pod ultrawysokim ciśnieniem można przecinać materiały bardzo twarde, grube i trudne do obróbki (m.in. kamień, beton), a także te delikatne, cienkie i kruche (np. szkło, ceramika). Waterjet tnie kamień o grubości nawet kilkudziesięciu centymetrów! Precyzyjne i oszczędne waterjety tną m.in.: marmur, granit, trawertyn, kwarcyt, ceramikę, konglomerat i inne materiały.

Uniwersalność waterjeta pozwala na wycinanie różnych kształtów, otworów i innych, nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Dla MAXIEM-a cięcie pod kątem nie stanowi żadnego problemu.

Elementy wycięte wodą nie wymagają dalszej obróbki, ich krawędzie są równe i gładkie. Staranne wykończenie części wycinanych waterjetem pozwalają na dowolne łączenia, zapewniając idealne dopasowanie kilku elementów. Dzięki temu możliwe jest wykonanie oryginalnych, złożonych dekoracji. Ponieważ waterjet jest w stanie przeciąć i obrobić praktycznie każdy materiał, dekoratorskie projekty można tworzyć łącząc np. kamień, szkło i metal. Co ważne, do wycięcia tych elementów potrzebny jest tylko jeden waterjet.

Technologia waterjet, wsparta oprogramowaniem OMAX Intelli-MAX, pozwala zaplanować rozkrój elementów na kamiennym slabie, tak by, omijając defekty występujące w materiale, maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię.

- Cięcie kamienia tradycyjnymi narzędziami może wiązać się z dużymi stratami materiału. Do tej pory chcąc, na przykład, ominąć wadę w jednorodnym kawałku kamienia zmuszeni byliśmy do niezgrabnych manewrów, które sprawiały, że traciliśmy sporo cennego surowca. Waterjet natomiast prowadzi strumień wody tuż przy skazie, starannie ją omijając - mówi inż. Rafał Krych, technolog-instruktor cięcia wodą.

Wielkość stołów roboczych waterjetów MAXIEM pozwala na pracę z kilkoma slabami jednocześnie. Podczas gdy maszyna pracuje nad jednym kawałkiem płyty, możemy bez pośpiechu zdejmować wycięte wcześniej elementy lub przygotować (ułożyć na stole) drugi element.

Waterjet sprawdza się w pracy z różnymi rodzajami kamienia, od idealnie gładkich, po te o nieregularnej powierzchni. MAXIEM bez problemu tnie piaskowce, łupki i inne rodzaje skał. Maszyny MAXIEM wyposażane są bowiem w inteligentny czujnik wysokości, dzięki któremu obróbka nierównych powierzchni jest łatwa i bezpieczna. Terrain Follower automatycznie dopasowuje wysokość dyszy, dokładnie utrzymując zaplanowaną wysokość. Detektor kolizji osłania dyszę i zabezpiecza ją przed uszkodzeniem.

Tylko teraz! Jesienna oferta specjalna!

Warto więc zastanowić się nad zakupem maszyny do cięcia wodą. Tym bardziej, że tylko teraz możesz mieć waterjeta dostosowanego specjalnie do pracy z kamieniem w promocyjnej cenie!

MAXIEM wyposażony m.in. w zestaw wspomagający przebijanie materiałów kruchych, uchwyt mocujący materiał na stole i nastawnicę kątową umożliwiającą pochylenie głowicy do 45 stopni. To sprawia, że jest idealnym - precyzyjnym i wydajnym - urządzeniem do pracy z kamieniem.

Kategoria komunikatu:

Inne

Dodał:
JetSystem
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także